علوم هوا فضا
در گروه علوم پایه پزشكی؛

مسعود سلیمانی برگزیده جشنواره رازی شد

مسعود سلیمانی برگزیده جشنواره رازی شد

به گزارش هوا فضا برگزیدگان بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشكی رازی عرضه شدند نام دكتر مسعود سلیمانی محقق ایرانی كه اخیرا از زندان آمریكایی ها آزاد شده هم در میان برگزیده ها دیده می شود.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، دكتر اصغر عبادی فر دبیر اجرایی بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشكی رازی امروز در نشست خبری این جشنواره در وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات معرفی برگزیدگان اظهار داشت: بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشكی رازی ۲۳ دی ماه در سالن رازی دانشگاه علوم پزشكی ایران برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: بر مبنای آمار شركت كنندگان در گروه علوم بالینی و سلامت ۵۷ درصد و در گروه علوم پایه پزشكی ۴۱ درصد رشد داشته ایم.
وی اضافه كرد: در بخش ابداعات و اختراعات ۱۲ درصد كاهش شركت كننده داشتیم و در مجموع میزان شركت كنندگان در جشنواره رازی در این دوره ۳۶ درصد رشد داشته است.
وی تصریح كرد: علاوه بر كمیت در این دوره با افزایش كیفیت شركت كنندگان روبه رو بودیم.
عبادی فر خاطرنشان كرد: در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشكی رازی ۱۲ برگزیده داریم كه در سه گروه علوم بالینی و سلامت، علوم پایه پزشكی و كمیته تخصصی ابداعات و اختراعات برگزیده شدند.
وی اضافه كرد: در این دوره در مجموع ۱۹۷ نفر از جانب دبیرخانه جشنواره داوری شدند. دو نفر رتبه اول، پنج نفر رتبه سوم، دو نفر در بخش محقق جوان و دانشجو و سه نفر در بخش پژوهش برتر برگزیده شدند. در بخش برگزیدگان حقوقی هم دانشگاه ها و مراكز رشد برتر معرفی گشتند.
دبیر اجرایی بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشكی رازی اضافه كرد: تعداد برگزیدگان حقیقی در سال ۹۰، ۴۳ نفر بود كه با عنایت به بازبینی اساسی در سال ۹۴ و توجه به كمیت و كیفیت به صورت همزمان و رساندن جشنواره به تراز ملی تعداد برگزیدگان به صورت منطقی به ۱۲ نفر رسید.
عبادی فر با اشاره به شاخصهای امتیاز انتخاب محقق برتر اظهار داشت: این انتخاب بر مبنای رزومه هشت سال گذشته، پتنت ثبت شده، مقالات چاپ شده و كتب تالیفی انجام گرفته است. در بخش علوم بالینی و سلامت ۵۵ پرونده محققان مورد بررسی قرار گرفت.
وی اظهار داشت: در گروه علوم بالینی و سلامت رتبه اول دكتر اصغر آقامحمدی، رتبه سوم دكتر جلال پورالعجل، دكتر نازی نمازی بعنوان محقق جوان انتخاب شدند.
دبیر اجرایی بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشكی رازی اضافه كرد: در همین گروه پژوهشگران برتر به ترتیب دكتر فرشاد فرزادفر، دكتر محمدعلی منصورنیا و دكتر غلامرضا روشن دل هستند.
وی با اشاره به برگزیدگان گروه علوم پایه پزشكی اظهار داشت: رتبه اول گروه علوم پایه پزشكی جشنواره به دكتر مسعود سلیمانی تعلق می گیرد، رتبه دوم به محمد حسن زاده محله و همینطور رتبه سوم مشترك به سعید امامی تعلق گرفت. همینطور محقق جوان این گروه بهمن یوسفی است.
دبیر اجرایی بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشكی رازی با اشاره به برگزیدگان كمیته تخصصی ابداعات، اختراعات و فناوری تصریح كرد: ۲۲ پرونده در این گروه بررسی شدند، رتبه سوم به دكتر آرش خجسته به علت اختراع استخوان نیمه زنده و همینطور رتبه سوم به شركت دانش بنیان (ژن درمانی خاورمیانه) به علت اختراع كارتی سلتراپی تعلق گرفت.
وی اضافه كرد: همینطور در بخش برگزیدگان حقوقی در حوزه دانشگاه های علوم پزشكی در تیپ یك دانشگاه علوم پزشكی تهران، در تیپ دوم دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه و در تیپ سه دانشگاه علوم پزشكی البرز برگزیده شدند.
عبادی فر خاطرنشان كرد: در بخش كمیته های تحقیقات دانشجویی هم در تیپ یك دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، در تیپ دو دانشگاه علوم پزشكی همدان و در تیپ سوم دانشگاه علوم پزشكی ایلام برگزیده شدند.
وی اظهار داشت: مراكز رشد برتر كه از دوره پیش به جشنواره رازی اضافه شدند هم در این دوره انتخاب شدند كه در تیپ یك دانشگاه علوم پزشكی تهران، در تیپ دو دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه و در تیپ سوم دانشگاه علوم پزشكی سبزوار انتخاب شدند. در بخش نشریات فارسی زبان نشریه بهداشت و ایمنی كار دانشگاه علوم پزشكی تهران و در نشریات انگلیسی زبان نشریه (International Journal of Health Policy and Management (IJHPM دانشگاه علوم پزشكی كرمان برگزیده شدند. همینطور در این جلسه دكتر رضا ملك زاده درباره میزان تسهیلات اعطایی به برگزیدگان بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشكی رازی اظهار داشت: برای نفر اول جایزه ای ۴۰ میلیون تومانی و برای نفرات دوم و سوم جایزه ۳۰ میلیون تومانی در نظر گرفته شده است. وی ادامه داد: همینطور به برگزیدگان جشنواره رازی هم فرصت استفاده از گرانت های تحقیقاتی نیماد (موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشكی) هم داده می شود.

1398/10/08
20:19:18
5.0 / 5
4199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا