علوم هوا فضا
با تقلید از اصوات محیط؛

كلاغ های استرالیا به خاطر شدت آتش سوزی آژیر می كشند

كلاغ های استرالیا به خاطر شدت آتش سوزی آژیر می كشند

هوا فضا: كلاغ پرنده ای است كه برای تقلید از اصوات محیط اطراف توانایی خاصی دارد و شدت آتش سوزی ها در استرالیا كه سبب سروصدای ممتد آژیر در این كشور شده، موجب تقلید این پرندگان از صدای مذكور شده است.به گزارش هوا فضا به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، كلاغ می تواند تا ۳۵ نوع صدای مختلف را در اطراف خود شناسایی كرده و از آنها تقلید كند. باتوجه به اینكه آتش سوزی های گسترده در استرالیا موجب تردد مكرر ماشین های آتش نشانی و به صدا درآمدن صدای آژیر آنها برای روزهای متمادی شده، كلاغ های استرالیایی نیز ناخودآگاه به تقلید از این صدا روی آورده و مرتباً از خود صدای آژیر درمی آورند.
مقدار آلودگی ناشی از آتش سوزی های اخیر استرالیا تا بدان حد زیاد است كه سبب شده انبوهی از دی اكسیدكربن در این كشور پراكنده شود. حجم این دی اكسیدكربن به اندازه نیمی از كل دی اكسیدكربنی است كه در سال ۲۰۱۸ در استرالیا تولید و انتشار یافته بود.
بررسی هایی كه پژوهشگران دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا در مورد اثرات مخرب این آتش سوزی انجام داده اند، نشان میدهد كلاغ هایی كه در مجاورت نواحی گرفتار آتش سوزی زندگی می كنند همگی در حال تقلید از صدای آژیر ماشین های پلیس، آمبولانس و آتش نشانی هستند.
كلاغ های مورد اشاره به سبب شكار خیلی از حشرات و آفت ها در بین كشاورزان و باغداران محلی محبوبیت زیادی دارند ولی بیم آن می رود كه آتش سوزی های گسترده موجب از بین رفتن این پرندگان شود یا سلامت روانی آنها را مختل كند. این آتش سوزی ها تاكنون بیشتر از دو هزار كوالا را نیز نابود كرده است. این حیوانات تنها در استرالیا زندگی می كنند.


منبع:

1398/10/22
19:12:15
5.0 / 5
4180
تگهای خبر: ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا