علوم هوا فضا

ویروس های باكتری خوار جایگزین آنتی بیوتیك می شوند

ویروس های باكتری خوار جایگزین آنتی بیوتیك می شوند

به گزارش هوا فضا محققان سال ها قبل ویروس هایی معروف به فاژ را شناسایی نمودند كه با حمله به باكتری ها آنها را از بین می برند. آنان معتقدند می توان فاژها را جایگزین آنتی بیوتیك ها كرد.به گزارش هوا فضا به نقل از نیواطلس، با تكامل باكتری ها و افزایش قدرت مقاومت آنها در مقابل آنتی بیوتیك ها كوشش برای یافتن روش های جایگزین درمانی شروع شده است.
یكی از این روش های بالقوه استفاده از فاژهاست. اما مشكل این ویروس ها آن است كه به سرعت گرفتار تغییر و تحول می شوند و وضعیت باثبات و پایداری ندارند.
محققان آمریكایی می گویند بررسی های جدید نشان داده است می توان از فاژها در همین شرایط هم برای مقابله با باكتری های خطرناك استفاده نمود. بدین منظور باید فاژها را به نانومیله های طلایی مجهز كرد كه در شرایطی كه نور بر روی آنها تابانده شود به شدت گرم شده و قادر به ذوب كردن و نابودی باكتری ها خواهند بود.
در واقع خود فاژها بعنوان سیستم هدایت كننده به سمت باكتری ها و نانومیله های طلایی بعنوان سرهای جنگی نابودگر باكتری ها عمل می كنند.
در حال حاضر برای كسب اطمینان از صحت عملكرد این روش درمانی آزمایش هایی در حال انجام می باشد كه نشان داده است می توان از آن برای نابودی باكتری هایی همچون E. coli، P. aeruginosa و V. cholera استفاده نمود.

1398/10/27
12:21:01
5.0 / 5
4165
تگهای خبر: ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا