هوافضا- علوم هوایی
معاون علمی رئیس جمهور خبر داد

رشد ۶۰ پله ای اقتصاد دانش بنیان در ۵ سال قبل

رشد ۶۰ پله ای اقتصاد دانش بنیان در ۵ سال قبل

به گزارش هوا فضا معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از رشد ۶۰ پله ای اقتصاد دانش بنیان طی ۵ سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: خیلی از تعاونی ها اگر به روش سنتی فعالیت خودرا ادامه دهند در آینده از بین خواهند رفت.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز یكشنبه ۲۹ دیماه در نشست مشترك با اعضای اتحادیه های كشاورزی و دانش بنیان كه با حضور معاون وزیر تعاون و همینطور رئیس اتاق تعاون ایران برگزار گردید با اشاره به رشد اقتصاد دانش بنیان در ۵ سال گذشته، تصریح كرد: دیدگاه اقتصاد نفتی سبب می شود كه گمان نماییم كه با اقتصاد وابسته به نفت همه مسائل درست می شود در حالی این مورد سبب از بین رفتن اكوسیستم شده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: طی ۱۰ سال قبل با پول نفت، پایه های اكوسیستم را از بین برده ایم و باید به كمك علم و دانش و روحیه كارآفرینی باردیگر این اكوسیستم را فعال نماییم.
ستاری با اشاره به ۴ میلیون دانشجوی در حال تحصیل و ۱۳ میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی، تصریح كرد: این آمار نشان داده است كه نیروی انسانی لازم برای فعالیتهای دانش بنیان در كشور داریم.
وی با اشاره به اینكه اقتصاد دانش بنیان در ۵ سال گذشته، ۶۰ پله رشد داشته است و از رتبه ۱۲۰ به ۶۱ رسیده، افزود: از ظرفیت های تعاونی ها می توانیم برای فعالیتهای دانش بنیان استفاده نماییم. خیلی از تعاونی ها اگر به روش سنتی فعالیت خویش را ادامه دهند، در آینده از بین می روند. ازاین رو برای پیشگیری از این امر باید نگاه استارت آپی داشته باشند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاكید بر اینكه استارت آپ ها احتیاج به وام ندارند، خاطرنشان كرد: در بخش استارت آپ ها سرمایه گذاری خطرپذیر داریم و با عنایت به این كه تعاونی ها بازارهای بزرگی در اختیار دارند، باید در اولین مرحله تعاونی ها بتوانند بازارهای خویش را در اختیار استارت آپ ها قرار دهند و از نوآوری موجود در فعالیتهای خود استقبال كنند. ستاری تاكید كرد: علاوه بر این باید از شركت های موجود هم حمایت نماییم تا در بازار رقابتی حاضر شوند و فعالیت خویش را ادامه دهند.


منبع:

1398/11/01
21:55:26
5.0 / 5
4207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا