هوافضا- علوم هوا فضا
در حاشیه جلسه دولت

آذری جهرمی: ظفر پیش از دهه فجر به فضا پرتاب می شود

آذری جهرمی: ظفر پیش از دهه فجر به فضا پرتاب می شود

به گزارش هوا فضا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ماهواره ظفر قبل از ایام دهه فجر به فضا پرتاب می شود و در مدار بالای 500 كیلومتر قرار می گیرد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره ماهواره «ظفر» اظهار نمود: تصویربرداری، ماموریت مخابراتی و جمع آوری اطلاعات فضایی از ماموریت های این ماهواره است. ظفر ۱۱۳ كیلوگرم وزن دارد و در مدار بالای ۵۰۰ كیلومتری زمین قرار می گیرد و این نخستین بار است كه ما برای قرار گرفتن ماهواره در این مدار هدف گذاری كردیم.
وی با اشاره به اینكه ظفر به وسیله ماهواره بر سیمرغ به فضا پرتاب می شود، اظهار نمود: پیش از ایام دهه فجر ظفر پرتاب می شود. مراحل نهایی آماده سازی این ماهواره توسط وزارت دفاع در حال انجام می باشد و پروسه ارسال این ماهواره هم شفاف به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.
آذری جهرمی افزود: پرتاب این ماهواره یك تلاش علمی است كه ممكنست با موفقیت همراه باشد یا نباشد؛ البته احتمال موفقیت آن بالا است. با این وجود دو نسخه از این ماهواره وجود دارد كه اگر پرتاب اولی موفق نبود از نسخه دوم بلافاصله استفاده گردد.
او در آخر در پاسخ به این پرسش كه آیا خبر رفع فیلتر تلگرام واقعیت دارد؟ اظهار داشت: من از این مساله اطلاعی ندارم.
منبع:

1398/11/02
23:00:01
5.0 / 5
4685
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا