هوافضا- علوم هوا فضا
از سوی انجمن شیمی و به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف؛

دومین مدرسه زمستانی كمومتریكس ایران ۱۲ تا ۱۴ بهمن ماه

دومین مدرسه زمستانی كمومتریكس ایران ۱۲ تا ۱۴ بهمن ماه

به گزارش هوا فضا دومین مدرسه كمومتریكس ایران، ۱۲ تا ۱۴ بهمن ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می گردد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، كمیته كمومتریكس انجمن شیمی ایران دوره دوم مدرسه زمستانی "كمومتریكس" را با حضور میهمان ویژه، پروفسور روما تاولر(Roma Tauler) از موسسه IDAEA-CSIC اسپانیا در دانشكده شیمی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می نماید.
علم "كمومتریكس"(شیمی آماری)، روش هایی را عرضه می دهد كه به كمك آنها می توان گستره بزرگی از انواع داده های شیمیایی را مورد بررسی قرار داد. این علم نه تنها راهكارهای مناسبی برای مسائلی كه شیمیست های تجزیه با آن روبرو هستند عرضه می دهد، بلكه در داروسازی، صنایع غذایی و تمام صنایعی كه با مسأله آنالیز داده مواجه اند كاربرد دارد.


از مواد آموزشی این مدرسه، كه بهمن ماه سال قبل اولین دوره آن در دانشكده شیمی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، می توان به معرفی تحلیل داده چندمتغیره، پیش پردازش داده ها، خوشه بندی و طبقه بندی چند متغیره، تفكیك پذیری و درجه بندی چندمتغیره و عرضه مثال برای كاربرد در تحلیل مواد غذایی، مواد دارویی و... اشاره نمود.
این مدرسه طی سه روز در دو بخش تئوری(دو روز اول) و بخش عملی(روز سوم) برگزار شده و ظرفیت جهت شركت در بخش نظریه ۱۰۰ نفر و برای بخش عملی ۵۰ نفر در نظر گرفته شده است. گفتنی است شركت در بخش عملی تنها برای متقاضیانی كه بخش نظریه را ثبتنام كرده باشند امكان پذیر است و در انتها دوره به شركت كنندگان مدرك یا گواهی حضور (certificate) اعطا خواهد شد.
بر مبنای اعلام روابط عمومی انجمن شیمی ایران، متقاضیان شركت در مدرسه می توانند برای كسب اطلاعات بیشتر به كانال تلگرامی @sut.wsc یا سایت دومین مدرسه زمستانی كمومتریكس به نشانی wsc.ch.sharif.edu رجوع كرده و برای پیش ثبت نام هم به آدرس اینترنتی http: //wsc.ch.sharif.edu/Enrolment.html رجوع كنند.1398/11/05
23:29:44
5.0 / 5
4315
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا