علوم هوا فضا
در پژوهشگاه نیرو؛

شبكه آزمایشگاه های صنعت برق افتتاح شد

شبكه آزمایشگاه های صنعت برق افتتاح شد

به گزارش هوا فضا شبكه آزمایشگاه های صنعت برق با هدف هم افزایی توانمندی های آزمایشگاهی كشور، در پژوهشگاه نیرو افتتاح شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، داور رضاخانی، مدیر برنامه ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه های صنعت برق و انرژی با بیان این خبر، اظهار داشت: شبكه آزمایشگاه های صنعت برق، پلت فرم به اشتراك گذاری دستگاه ها و عرضه خدمات آزمایشگاهی و پشتیبانی از توسعه كمی و بهبود كیفی خدمات آزمایشگاهی در كشور خواهد بود كه دركنار آن باشگاه مشتریان شبكه آزمایشگاه های صنعت برق، برای تسهیل در دریافت خدمات بوجود آمده است.

رضاخانی اضافه كرد: پایه و اساس پیشرفت و دست یابی به فناوری های جدید، انجام پژوهش های كاربردی، منظم و دارای برنامه است كه این امر، دسترسی محققان به تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و استاندارد را طلب می كند. در كشور ما با وجود سرمایه گذاری زیاد در خرید تجهیزات پیشرفته و ایجاد آزمایشگاه های مختلف، همواره محققان با مشكل دسترسی به سرویس آزمایشگاهی مناسب مواجه بوده اند و تقاضا برای خرید تجهیزات جدید همیشه وجود داشته است.

وی تصریح كرد: یكی از راهكارهای اجرایی مدیریت این موضوع، ایجاد شبكه ای جامع از توانمندی های آزمایشگاه های صنعت برق كشور در حوزه فناوری های پیشرفته و راهبردی است.

رضاخانی افزود: بهبود كیفی و افزایش كمی خدمات آزمایشگاهی در حوزه صنعت برق و انرژی، تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع كشور به خدمات آزمایشگاهی، جمع آوری اطلاعات جامع در مورد تعداد و نوع تجهیزات آزمایشگاه های صنعت برق در سطح كشور (با هدف نیازسنجی صحیح برای توسعه توان آزمایشگاهی كشور)، ارتقای دانش فنی كارشناسان آزمایشگاه ها از راه آموزش و به اشتراك گذاری تجارب، استانداردسازی فعالیتهای آزمایشگاهی و عرضه خدمات با نتایج قابل اعتماد، كمك به تكمیل توانمندی های آزمایشگاهی مراكز عضو در جهت نیازهای كشور، همچون اهداف شبكه آزمایشگاه های صنعت برق است. شبكه آزمایشگاه های صنعت برق به منظور عرضه دستاوردها و همینطور عرضه توانمندی های آزمایشگاهی كشور، فعالیت ها و برنامه های متنوعی را برنامه ریزی كرده و اجرا خواهد نمود.

مدیر برنامه ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه های صنعت برق و انرژی خاطرنشان كرد: دامنه پوشش این شبكه شامل آزمایشگاه های خدماتی، پژوهشی و آموزشی است. این شبكه علاوه بر مراكز آزمایشگاهی زیرمجموعه سازمان های دولتی و وزارتخانه های مختلف، مراكز آزمایشگاهی بخش خصوصی را هم در بر می گیرد. بخش های آزمایشگاهی وابسته به انواع مؤسسات تحقیقاتی و آموزش عالی شامل دانشگاه، پژوهشگاه، مركز تحقیقاتی و مواردی از این دست، می توانند در این شبكه عضو شده و فعالیت كنند.

وی خاطرنشان كرد: شبكه آزمایشگاه های صنعت برق با هدف هم افزایی توانمندی های آزمایشگاهی كشور، با بیشتر از 250 دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی توسط دفتر برنامه ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه های صنعت برق و انرژی، مركز آزمون، بازرسی و استاندارد نیرو (آبانیرو)، به آدرس اینترنتی labsnet.abaniroo.ir شروع به فعالیت نموده و برای علاقه مندان مبحث قابل دسترسی است.1398/12/21
14:59:31
2.5 / 5
4053
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
منتقد:
کاملا واحدی ِغیر ضرور و هزینه اضافه برای وزارت خانه میباشد
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا