علوم هوا فضا

اجرای طرح توسعه بازار محصولات دانش بنیان اجرایی می شود

اجرای طرح توسعه بازار محصولات دانش بنیان اجرایی می شود

به گزارش هوا فضا به منظور تسهیل در بازاریابی محصولات فناورانه از جانب صندوق توسعه تكنولوژی های جدید با همكاری شبكه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طرح ˮتوسعه بازار محصولات دانش بنیانˮ اجرایی می شود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، صندوق توسعه تكنولوژی های جدید با همكاری شبكه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با استفاده از پتانسیل های كارگزاران این شبكه، طرح «توسعه بازار محصولات دانش بنیان» را با هدف تسهیل تقاضای محصولات دانش بنیان در سراسر كشور اجرا می كند.
بر این اساس، محصولاتی حائز شرایط در طرح توسعه بازار محصولات دانش بنیان می شوند كه در فهرست محصولات یا موضوعات دانش بنیان قرار داشته و دارای گواهینامه و مجوزات لازم باشند.
بر طبق این طرح، نرم افزارهای مورد تأیید كارگروه تأیید صلاحیت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم مورد حمایت تسهیلات لیزینگ قرار می گیرند.
محصول دانش بنیان مورد پذیرش همینطور می ‎تواند واسطه ای، سرمایه ای، مصرفی (با شرایط نظارت خاص و تایید صندوق نوآوری و شكوفایی)، باشد. ملحقات و لوازم جانبی محصول دانش بنیان، مشروط بر اینكه در كاركرد صحیح محصول نقش اساسی داشته باشد، می تواند در ارزش قرارداد یا پیش فاكتور لیزینگ محاسبه شود.
فروشنده مورد تایید در این طرح هم باید به تایید كارگروه تشخیص صلاحیت شركت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده باشد. همینطور فروشنده از ظرفیت تولید مطلوب با وجود قراردادهای جاری و آتی برخوردار باشد.
در این طرح خریدار دارای شخصیت حقوقی خصوصی یا تعاونی (شركت یا موسسه غیر دولتی و غیر عمومی) یا دارای شخصیت حقیقی با صلاحیت تایید شده در یكی از نظام های قانونی (پزشكی، مهندسی، صنفی و..) و یا مراجع رسمی كشور (جهاد كشاورزی، اتاق بازرگانی و... )است. خریدار همینطور باید از امكان عرضه تضامین لازم و چك بازپرداخت با عنایت به توانمندی مالی و اعتباری برخوردار باشد.
نرخ تسهیلات در این طرح 9 درصد برای یك سال پیشبینی شده و مدت تنفس خریدار هم 3 تا 6 ماه است. دوره بازپرداخت هم حداكثر 36 ماه با احتساب دوره تنفس خواهد بود. میزان تسهیلات هم 80 درصد مبلغ قرارداد یا پیش فاكتور خواهد بود.
1398/12/25
23:21:05
5.0 / 5
3537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا