علوم هوا فضا

ثبت تخلف با تجهیزات بومی امكان پذیر شد

ثبت تخلف با تجهیزات بومی امكان پذیر شد

به گزارش هوا فضا یك شركت دانش بنیان در كشورمان توانسته به دانش طراحی و تولید دوربین های سرعت سنج و چند محصول دیگر برسد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، حسین توحیدی مدیرعامل این شركت دانش بنیان درباره یكی از محصولات این شركت با نام «دوربین سرعت سنجی ثابت» توضیح داد: این دوربین در جاده ها و خیابان ها نصب می شود و كار و وظیفه میزان سرعت و خواندن پلاك خودرو های عبور شده را دارد.
وی افزود: این دوربین از الگوریتم پردازش تصویر برای سنجش سرعت و خواندن پلاك خودرو استفاده می نماید. در این دوربین خطای سرعت سنجی حدود یك درصد و دقت پلاك خوانی آن بیشتر از ۹۵ درصد است.
این فعال فناور درباره دیگر محصولات تولید شده این شركت، اظهار داشت: علاوه بر دوربین سرعت سنجی ثابت و دوربین پلاك خوان، سرعت سنج خودرویی، دوربین پلاك خوان كارابین، سامانه راداری ثبت تخلف سرعت، ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز، سیستم تخمین بار و سامانه سرعت سنج لیزری از دیگر محصولات تولید شده این شركت دانش بنیان هستند.
توحیدی توضیح داد: در بحث دوربین های ترافیكی، به سبب این كه حروف الفبا و اعدادی كه در زبان فارسی استفاده می نماییم، بسیاری شبیه به هم هستند، در نتیجه كار علمی بسیاری بر روی این دوربین ها صورت گرفته است كه خوشبختانه در این رابطه توانسته ایم محصول نهایی را با كیفیت و كارایی بسیار خوبی به بازار عرضه نماییم.
وی به اختلاف قیمت بین محصول این شركت و نمونه مشابه خارجی آن اشاره و بیان كرد: قیمت تمام شده این سیستم ها بسیار پایین تر از نمونه های خارجی آن است.
توحیدی همین طور افزود: دوربین سرعت سنج و دوربین ترافیكی این شركت توانسته است استاندارد CE اتحادیه اروپا را كسب كند.
مدیرعامل این شركت دانش بنیان درباره واردات محصولات مشابه ساخت این شركت، اظهار داشت: همچنان نمونه مشابه این محصولات از چین وارد كشور می شود و در داخل نیز، یكی دو شركت وجود دارند كه نمونه مشابه این محصولات را تولید می كنند، ولی به لحاظ فنی با یكدیگر متفاوت هستند.
برمبنای اعلام معاونت علمی، این فعال فناور به مبحث اشتغال زایی اشاره و بیان كرد: در این شركت برای ۳۲ نفر به صورت مستقیم شغل به وجود آمده است.1398/12/26
21:38:55
5.0 / 5
3414
تگهای خبر: دانش بنیان , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا