هوافضا- علوم هوایی
برای تولید واكسن و دارو؛

روس ها از توالی یابی كامل ویروس كرونا خبر دادند

روس ها از توالی یابی كامل ویروس كرونا خبر دادند

هوا فضا: پژوهشگران وزارت بهداشت روسیه می گویند برای نخستین بار موفق به استخراج یك ژنوم كامل ویروس كرونا از یك بیمار شده اند. این دستاورد مهم به تولید واكسن و دارو برای درمان كرونا كمك می نماید.به گزارش هوا فضا به نقل از اسپوتنیك نیوز، دمیتری لیوزنوف، رئیس مؤسسه ملی تحقیقات آنفولانزا در وزارت بهداشت روسیه در این مورد گفته است: بررسی و تجزیه و تحلیل سریع ویروس كرونا از آن جهت لازم است كه به درك نحوه تكامل این ویروس كمك می نماید.
بر اساس بیانیه وزارت بهداشت روسیه، پژوهشگران روس امروز پنج شنبه این دستاورد علمی خودرا تكمیل كرده اند و بررسی دقیق ژنوم مذكور را به سرعت آغاز نموده اند تا درك بیشتری از این ویروس جدید و ناشناخته به دست آورند.
ابعاد ذرات این ژنوم به ۱۰۰ تا ۱۲۰ نانومتر می رسد و تصاویر آن با استفاده از یك میكروسكوپ الكترونیكی از نوع جم ۱۴۰۰ تهیه شده است.
تا به حال در روسیه ۱۴۷ فرد ابتلاء به ویروس كرونا شناسایی شده اند كه از میان آنها نه نفر بهبود یافته اند و یك نفر نیز فوت كرده است. دولت روسیه برای مقابله با این مشكل تمامی مرزهای خودرا با كشورهای همسایه بسته است و كنترل های سختگیرانه ای را در فرودگاه ها و ایستگاه های قطار اعمال می كند.


منبع:

1399/01/04
22:13:48
5.0 / 5
2926
تگهای خبر: الكترونیك , ناسا , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا