هوافضا- علوم هوایی
با ۱۲ تیم پژوهشی؛

پیوستن ایران به كارآزمایی بالینی جهانی برای درمان كرونا

پیوستن ایران به كارآزمایی بالینی جهانی برای درمان كرونا

به گزارش هوا فضا معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت از پیوستن ایران با ۱۲ تیم پژوهشی به كارآزمایی بالینی بزرگ سازمان بهداشت جهانی بر روی ۴ دارو برای درمان كرونا اطلاع داد.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، دكتر رضا ملك زاده در صفحه اینستاگرام خود اعلام نمود: ایران با ۱۲ تیم پژوهشی به كارآزمایی بالینی بزرگ سازمان بهداشت جهانی بر روی چهار دارو برای درمان ویروس كرونا COVID-۱۹ پیوسته است.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) از كارآزمایی بزرگ بالینی بر روی چهار دارو برای درمان كرونا اطلاع داد.
این داروها شامل:

۱. تركیب دارویی برای درمان HIV

۲. داروی مالاریا chloroquine و hydroxychloroquine)

۳. داروی ضد ویروس ابولا (remdesivir)

۴. داروی تلفیقی از ( Ritonavir/ lopinavir و اینترفرون بتا)
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت اعلام نمود: ایران كه از بزرگترین ظرفیت تحقیقات پزشكی در منطقه و در میان كشورهای اسلامی برخوردار است، با ۱۲ تیم پژوهشی به مطالعه بزرگ كارآزمایی بالینی سازمان بهداشت جهانی پیوسته است. دكتر Henao Restrepo از بخش تحقیقات واكسن سازمان جهانی بهداشت امیدوار است به منظور دستیابی به نتایج قوی چندین هزار بیمار از سراسر دنیا در این مطالعه وارد شوند.
وی همینطور اضافه كرده است: كشورهای ایران، آفریقای جنوبی، آرژانتین و كشورهای اروپایی فرانسه، اسپانیا، آلمان، هلند، بلژیك، لوكزامبورگ و انگلستان تابحال به این مطالعه پیوسته اند هیات نظارت بر این كارآزمایی بالینی سازمان بهداشت جهانی كه SOLIDARITY نام گرفته اعلام نموده است بر ایمنی داده های جهانی و نتایج موقت آن در فواصل منظم به صورت دقیق نظارت خواهد نمود. به قول هیات نظارت، برای به دست آوردن نتایج قوی از این مطالعه، به احتمال زیاد چندین هزار بیمار باید جذب شوند. این مطالعه كه می تواند در ده ها كشور صورت گیرد، به ساده ترین شكل ممكن طراحی شده تا بیمارستان های تحت الشعاع ویروس COVID-۱۹ بتوانند در آن شركت نمایند.
ملك زاده در این مطلب آورده است: سازمان بهداشت جهانی همینطور امیدوار است كه یك آزمایش پیشگیری برای تأثیر داروهایی كه امكان دارد كاركنان مراقبت های بهداشتی را از عفونت محافظت كند، انجام دهد. سازمان بهداشت جهانی تاكید كرده است تحقیقات بالینی دقیق در طول شیوع یك بیماری همیشه یك چالش بوده است، با این وجود این كارآزمایی ها، دریافت سریع پاسخ ها، كوشش برای فهمیدن اینكه چه چیزی مؤثر است و چه چیزی مهم نیست بهترین روش برای جلوگیری از پیشروی ویروس می باشد.
وی همینطور اعلام نموده است: برای كارآزمایی این داروها آنچه بیشتر از تعداد كشورها مهم می باشد، تعداد نمونه ها و بیماران شركت كننده است. بر همین مبنا كشورهایی وارد مطالعه شده اند كه از تعداد مناسبی از بیماران برای انجام مطالعه برخوردار می باشند. با عنایت به نمونه های در اختیار كشورها انتظار می رود تا ۲.۵ ماه آینده نتایج اولیه این كارآزمایی مشخص شود. ملاحظات اخلاقی این كارآزمایی بالینی در كمیته های اخلاق پژوهش وزارت بهداشت تصویب شده است.

1399/01/07
22:40:40
5.0 / 5
3659
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا