هوافضا- علوم هوایی

بازبینی و بروز رسانی نقشه های یكصدهزارم در دستور كار سازمان زمین شناسی

بازبینی و بروز رسانی نقشه های یكصدهزارم در دستور كار سازمان زمین شناسی

به گزارش هوا فضا ستاد پیگیری و پایش برنامه های ˮجهش تولیدˮ سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی كشور در اولین نشست كاری خود امسال شروع مقدماتی پروژه بازبینی و به روزآوری نقشه های یكصدهزارم زمین شناسی با هدف تولید نقشه های زمین شناسی را مصوب كرد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، پیرو اعلام سال ۱۳۹۹ بعنوان سال "جهش تولید" از جانب مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ستاد پیگیری و پایش برنامه های "جهش تولید" سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی كشور در نخستین روز كاری سال جدید تشكیل و طی بررسی زمینه های عمل به منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، مواردس را در نخستین هم اندیشی میان مدیران و متخصصان خود مصوب كرد.
تعریف دو برنامه جدید در حوزه مطالعات زمین شناسی شامل پروژه تهیه نقشه های زمین شناسی كشور در مقیاس یك پنجاه هزارم با هدف كمك به اكتشاف دخایر نوین معدنی و همینطور شناخت منشا مخاطرات طبیعی در كشور و دیگری شروع مقدماتی پروژه بازبینی و به روزآوری نقشه های یكصدهزارم زمین شناسی با هدف تولید نقشه های زمین شناسی نسل دوم همچون مصوبات این ستاد به حساب می آید.
در این نشست همینطور مقرر شد كه اقداماتی در زمینه افزایش بازدهی در فرایند اكتشاف ذخایر معدنی با هدف تعیین تكلیف سریع پهنه ها و محدوده های اكتشافی موجود در قالب پیمایش های صحرایی سریع، علمی، بموقع و هدفمند اجرایی شود. همینطور باتوجه به وجود ظرفیت ارتقاء بازدهی در بخش معدن كشور از راه معرفی و كشف ذخایر جدید معدنی و همینطور تسهیل ورود بخش خصوصی توانمند به فعالیتهای زمین شناسی و اكتشافی، عرضه اطلاعات مناسب تخصصی در بستر دولت الكترونیك و از راه پایگاه داده های علوم زمین كشور در نیمه اول سالجاری اجرا می گردد.
سرعت بخشی به روند آزادسازی و واگذاری محدوده های در اختیار این سازمان با هدف ایجاد تحرك در بخش خصوصی توانمند برای انجام فعالیتهای معدنی در سطح كشور و تهیه و تدوین گزارش ها و اطلاعات تحلیلی پهنه ها و محدوده های اكتشافی با استفاده از به كارگیری لایه های مختلف برداشت شده در چارچوب بسته های اطلاعاتی اكتشافی و با هدف سرمایه گذاری بهینه در بخش معدن در نیمه نخست سالجاری از دیگر مصوبات این جلسه است.
همینطور باتوجه به ضرورت اصلاح ساختاری سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی كشور و چابك سازی بسترهای انجام خدمات تخصصی زمین شناسی و اكتشاف مواد معدنی و همینطور آماده سازی نیروهای متخصص این مجموعه برای اجرای برنامه های نظارت بر فعالیتهای این حوزه در كشور، اجرای این برنامه اصلاحی امسال مصوب شد.1399/01/09
18:42:42
5.0 / 5
3123
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا