هوافضا- علوم هوایی
به علت گرمایش زمین؛

انگلستان تا چهار دهه آینده با خشكسالی گسترده مواجه می شود

انگلستان تا چهار دهه آینده با خشكسالی گسترده مواجه می شود

به گزارش هوا فضا وزارت محیط زیست، غذا و امور روستایی انگلیس اخطار داده كه بخش های زیادی از این كشور تا سال ۲۰۵۰ با خشكسالی گسترده مواجه خواهند شد.به گزارش هوا فضا به نقل از نیواطلس، این وزارتخانه تصریح كرده كه به دلیل گرمایش زمین، انگلیس هم از خشكسالی در امان نخواهد ماند و شركت های عرضه دهنده خدمات آبی در انگلیس باید به دنبال یافتن راه هایی برای مقابله با این مشكل باشند و چه بسا برای غلبه بر این چالش صرف مبالغ كلان ضروری باشد.
بر اساس برآورد وزارتخانه مذكور تقاضا برای دسترسی به آب پاكیزه در انگلیس تا دهه ۲۰۵۰ میلادی بین ۱.۱ تا ۳.۱ میلیارد لیتر در روز خواهد بود. بخش اعظم این افزایش تقاضا ناشی از گرمایش زمین است كه سبب می شود مردم برای رفع عطش و گرما بسیار بیشتر از امروز به آب نیاز داشته باشند.
در عین حال در صورت تداوم شرایط امروزی، میزان عرضه آب پاكیزه در انگلیس تا ۷ درصد در سال ۲۰۴۵ در مقایسه با امروز كاهش خواهد یافت كه علت این امر خشكی بیشتر هوا و وقوع خشكسالی به دلیل گرمایش زمین است. كاهش بارش باران هم این مشكلات را تشدید خواهد نمود.
وزارتخانه مذكور اخطار داده با عنایت به این كه مشكل مورد اشاره در بخش هایی از انگلیس زودتر رخ می دهد، از الان باید برای ایجاد خطوط انتقال آب از بخش های دارای آب بیشتر به این مناطق برنامه ریزی شود. كاهش سرانه مصرف آب در انگلیس هم باید مورد توجه قرار بگیرد. این رقم الان ۱۴۳ لیتر به ازای هر انگلیسی در روز است.

1399/01/14
14:32:05
5.0 / 5
2983
تگهای خبر: خدمات , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا