علوم هوا فضا

تهیه نقشه فوق دقیق از سیارك بنو توسط ناسا

تهیه نقشه فوق دقیق از سیارك بنو توسط ناسا

به گزارش هوا فضا، ناسا برای نخستین بار با استفاده از كاوشگر طیف سنج حرارتی فضایی خود معروف به اوسیریس ركس نقشه ای فوق دقیق از سیارك بنو تهیه كرده كه حاوی جزئیات فراوانی است.به گزارش هوا فضا به نقل از نیواطلس، سیارك بنو كه نخستین بار در سپتامبر سال ۱۹۹۹ كشف شد حدود ۷۸ میلیارد كیلوگرم وزن دارد و شعاع آن به ۲۶۲.۵ متر می رسد. این سیارك هر ۴۳۸ روز یك مرتبه به دور خورشید می گردد.
نقشه فوق متشكل از ۲۱۵۵ تصویر بوده و دقت هر پیكسل آن به ۵ سانتیمتر می رسد. طیف سنج حرارتی OSIRIS-Rex از ۷ مارس تا ۱۹ آوریل ۲۰۱۹ از كنار سیارك بنو عبور كرد و در نهایت تصاویر مذكور تهیه شد. فاصله OSIRIS-Rex از بنو در زمان تهیه تصاویر مذكور از ۳.۱ تا ۵ كیلومتر در نوسان بود.
با تهیه این نقشه مناسب ترین نقطه برای فرود بر سطح سیارك بنو توسط ناسا شناسایی شده است. این نقطه كه نایتنیگل نام گذاری شده در شمال سیارك مذكور قرار دارد.
ناسا می خواهد یك ربات را برای فرود در سطح این سیارك آماده كند. انتظار می رود این مأموریت از مارس سال ۲۰۲۱ شروع شده و در سپتامبر سال ۲۰۲۳ به پایان برسد.
بررسی مواد موجود در این سیارك كربنی، دانشمندان را قادر به كسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه شكل گیری و تكامل سامانهٔ خورشیدی، مراحل اولیهٔ شكل گیری سیاره های منظومه شمسی و منبع تركیبات آلی كه منجر به پیدایش زندگی در زمین شده خواهد نمود.


منبع:

1399/01/15
22:23:50
5.0 / 5
2967
تگهای خبر: فضایی , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا