هوافضا- علوم هوایی

8 مقصد صادراتی كیت های تشخیصی ایران

8 مقصد صادراتی كیت های تشخیصی ایران

هوا فضا: رئیس مركز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری از ارسال كیت های تشخیص كرونا به كشور پاكستان اطلاع داد و اظهار داشت: نمونه كیت های ارسالی به این كشور در مرحله تست است كه در صورت تایید این كیت ها به پاكستان صادر می شود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، مهدی قلعه نوی با اشاره به صادرات کیت های تشخیصی شرکت های دانش بنیان، اظهار نمود: نمونه کیت های تشخیصی تولید داخل به سایر کشورها ارسال شده و در صورت رفع برخی موانع، بازار این کیت ها را در دنیا توسعه می دهیم.
وی یکی از کشورهای هدف کیت های تشخیصی کرونای شرکت های دانش بنیان ایرانی را کشور پاکستان دانست و تصریح کرد: این کشور، در یکی از معتبرترین مراکز درمانی خود به نام "درپ" در حال تست این کیت ها است تا در صورت تایید، مبادرت به خرید این کیت ها از ایران کند.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه دو نوع کیت تشخیصیIGG و IGM ایرانی در پاکستان در مراحل تست قرار دارد، خاطرنشان کرد: کشور فیلیپین هدف دیگر کیت های ایرانی است که هم اکنون دو نوع از کیت های تشخیصی تولید ایران به مرکزDOH در فیلیپین هم ارسال شده است تا بعد از مثبت بودن جواب تست ها، این کیت های ایرانی به کشور فیلیپین هم صادر شود.
قلعه نوی کشورهای هند، نیجریه و ارمنستان را از دیگر مقاصد صادراتی کیت های تشخیصی دانش بنیان های ایرانی ذکر کرد و افزود: همه این کشوهار درخواست خرید از ایران را دارند اما برخی موانع مانند بسته شدن مرزها و فرودگاه ها کار خرید و ارسال نمونه ها را سخت کرده است.
به قول وی، کشورهای "قطر"، "گرجستان" و "سوریه" بزودی به فهرست کشورهای هدف ارسال نمونه کیت های تشخیصی ایرانی می پیوندند.
قلعه نوی خاطرنشان کرد: کشور ترکیه هرگونه واردات از دیگر کشورها به خاک خودش را ممنوع کرده است؛ اما در تلاش هستیم تا دولت این کشور را هم به خرید کیت های تشخیصی کرونای دانش بنیان ها ترغیب نماییم.
منبع:

1399/02/21
23:19:45
5.0 / 5
2319
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا