علوم هوا فضا

اعتبارسنجی كسب وكار ۷ استارتاپ حوزه نانو فناوری

اعتبارسنجی كسب وكار ۷ استارتاپ حوزه نانو فناوری

هوا فضا: نخستین دوره اعتبارسنجی كسب وكارهای نوپا با حضور شركت های نوپا و استارتاپ های فعال در حوزه فناوری نانو بمنظور ایجاد قابلیت برای شركت ها جهت تبدیل كردن فناوری خود به یك كسب و كار تكرار پذیر اجرا شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، کارگروه نوآوری و توسعه فناوری ستاد نانو نخستین دوره اعتبارسنجی کسب وکارهای نوپا را با حضور ۷ شرکت نوپا و استارتاپ فعال در حوزه فناوری نانو و با هدف کمک کردن به شرکت کنندگان جهت بررسی قابلیت تبدیل کردن فناوری خود به یک کسب وکار تکرارپذیر و مقیاس پذیر برگزار کرد.
در این دوره تیم ها در گام اول برای برقراری ارتباط بهتر با مشتریان آماده شدند و بعد از شناخت نیاز اصلی مشتریان، تلاش کردند که ارزش پیشنهادی خودرا برای قسمتی از مشتریان که نیاز بیشتری به محصولشان داشتند باز طراحی نمایند و به نحوی به محصول متناسب با نیاز بازار (Product-Market Fit) برسند.
هدف در این دوره این است که تیم ها فرضیات خودرا در مورد کسب وکارشان اعتبارسنجی کنند تا در ادامه مسیر خود ریسک شکست و اشتباه را به حداقل ممکن برسانند. در بعضی موارد اگر محصول و ارزش پیشنهادی این تیم ها کششی در بازار نداشت می توانند رویکرد و استراتژی کسب وکار خودرا متناسب با نیاز بازار تغییر دهند.
با اعتبار بخشیدن به جنبه های مختلف یک کسب وکار بوسیله شیوه هایی که در این دوره در موردبحث قرار گرفت، تیم های شرکت کننده توانستند قسمتی از بازار را که نیاز بیشتری به محصولات آنها دارند شناسایی و مدل کسب وکار خودرا برمبنای حضور در این بخش از بازار طراحی و تدوین کنند.
در طول این دوره جلسه ای برای ارزیابی تیم ها انجام شد و در ضمن آن هیات داوران مدل کسب وکار تیم ها را مورد ارزیابی و کنکاش قرار دادند و با ارائه بازخوردهای مناسب تیم ها را با زوایای جدیدی از کسب وکارشان آشنا کردند.
علاوه بر آن در این نشست برخی از تیم ها توسط سرمایه گذاران برای جذب سرمایه مناسب ارزیابی شدند که در آینده جلساتی برای همکاری با این سرمایه گذاران خواهند داشت.
به گزارش ستاد نانو، دومین دوره اعتبارسنجی کسب وکارها در تابستان امسال مختص شرکت های نوپا و استارتاپ های دارای تاییدیه نانومقیاس آزمایشی به صورت آنلاین انجام خواهد شد. بر این اساس تیم های مختلف از سراسر کشور می توانند در فراخوان حضور در این دوره که از اول خردادماه سال ۱۳۹۹ آغاز خواهد شد شرکت نمایند و در صورت پذیرفته شدن از تخفیف ۹۹۰ درصدی برای حضور در این دوره برخوردار شوند.
منبع:

1399/02/31
16:17:20
5.0 / 5
2673
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا