هوافضا- علوم هوا فضا
تحقیقات چند دانشگاه نشان داد؛

داروی تبلیغی ترامپ برای درمان كرونا مرگ آور است

داروی تبلیغی ترامپ برای درمان كرونا مرگ آور است

هوا فضا: طبق تحقیق جدید، دارویی كه دونالد ترامپ بعنوان درمان بالقوه كووید19 ترویج می كند خطر مرگ مبتلایان را بیشتر می كند.به گزارش هوا فضا به نقل از دیجیتال ترندز، طبق تحقیقی که در نشریه Lancet پخش شده، دارویی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بعنوان درمان بالقوه کووید ۱۹ ترویج می کند ریسک مرگ و میر در بیماران مبتلا به این عفونت را بیشتر می کند.
این دارو که در اصل برای درمان مالاریا تولید شده بود، هیدروکسی کلروکین نام دارد. پژوهش مذکور روی بیمارانی انجام شد که با هیدروکسی کلروکین و داروی در رابطه با آن (کلروکین) درمان شده بودند.
محققان متوجه شدند حتی با در نظر گرفتن عواملی مانند سن، جنسیت و شرایط محیطی احتمال مرگ بیمارانی که با هیدروکسی کلروکین یا کلروکین درمان شده بودند، بیشتر از افرادی است که با داروهای دیگر مداوا می شوند.
طبق آمار این پژوهش حدود ۹ درصد از بیمارانی که هیدروکسی کلروکین یا کلروکین دریافت نمودند، فوت کرده اند. اما هنگامیکه تلفیقی از داروها مبتنی هیدروکسی کلروکین یا کلروکین به بیماران داده شد، نرخ مرگ و میر بسیار بالاتر حدود ۱۸، ۲۴ و ۲۲ درصد بود.
محققان دیگر درباره پژوهش نوشته اند: رژیم های دارویی حاوی کلروکین یا هیدروکسی کلروکین مفید نیستند و ممکنست برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در بیمارستان بستری هستند نیز خطرناک باشند.
به نظر می رسد این دارو بیماران را در معرض نوعی اختلال قلبی به نام de-novo ventricular arrhythmia قرار می دهد. این امر به افزایش مرگ و میر منجر می شود هرچند پژوهشگران باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شوند.
تحقیق مذکور توسط پژوهشگران دانشکده پزشکی هاروارد، بیمارستان دانشگاهی زوریخ و دانشگاه یوتا در آمریکا انجام شده است.
در این پژوهش اطلاعات مربوط به ۶۷۱ بیمارستان در سراسر جهان بررسی و با نتایج مربوط به ۹۶ هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ مقایسه شد که با هیدروکسی کلروکلین، کلروکین یا داروی دیگری درمان شده بودند.
کارشناسان درباره تأثیرگذاری این دارو تردید داشتند و سازمان غذا و دارو آمریکا بطور واضح به مردم آگهی داد تا بدون نظارت پزشکی این دارو را مصرف نکنند. اما دونالد ترامپ آنرا بعنوان داروی پیشتاز معرفی نمود و مدتی پیش نیز گفت خود این دارو را برای پیش گیری از ابتلاء به ویروس کرونا مصرف می کند.


منبع:

1399/03/05
22:40:16
5.0 / 5
2486
تگهای خبر: دیجیتال , كارشناس , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا