هوافضا- علوم هوا فضا

شناسایی مبتلایان به ویروس كرونا با هوش مصنوعی

شناسایی مبتلایان به ویروس كرونا با هوش مصنوعی

به گزارش هوا فضا دبیر اجرایی مركز تحقیقات اینترنت اشیاء با اشاره به كاربردهای هوش مصنوعی در صنایع و حوزه های آموزشی، اظهار داشت: ما بوسیله نرم افزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی توانستیم خیلی از افراد مبتلا به كرونا را در شهرها و كشورها مختلف شناسایی نماییم.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، مهندس محمد قیصری در رادیو گفتگو با اشاره به اینکه هوش مصنوعی مشابه هوش انسان است که توسط ماشین ها و کامپیوتر ها مدیریت می شود، اضافه کرد: هوش مصنوعی با ورود به هر صنعت خروجی هایی مشابه با عملکرد انسانی را تحویل می دهد، ضمن آنکه سرعت یادگیری هوش مصنوعی از انسان بیشتر است.
وی با اشاره به اینکه هوش مصنوعی نباید فقط برمبنای اطلاعات از پیش تعیین شده عمل کند، بلکه باید قادر باشد از اطلاعات موجود تحلیل هایی عرضه نماید، تصریح کرد: این حوزه دارای کاربردهای زیادی است که از آن جمله می توان به کاربردهای آن در پیش گیری از ویروس کرونا اشاره نمود. ما بوسیله نرم افزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی توانستیم خیلی از افراد مبتلا به کرونا را در شهرها و کشورهای مختلف شناسایی نماییم.

دبیر اجرایی مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء با اشاره به اینکه هوش مصنوعی باید علاوه بر صنایع در حوزه آموزش مورد بهره برداری قرار بگیرد، اضافه کرد: دوره ساکت نشستن دانش آموز یا دانشجو در سر کلاس درس به انتها رسیده و هم اکنون با استفاده از قابلیت های هوش مصنوعی دانشجو با استاد تعامل دارد و اساتید دانشگاه ها و معلمان تمایل دارند که با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مشارکت دانش آموز و دانشجو را در مباحث آموزشی بالا برند.
بگفته وی، عناصر گرافیکی و مدل سازی های به وجود آمده توسط هوش مصنوعی، به موضوعات آموزشی جذابیت می دهند و از سویی دیگر میزان خلاقیت دانشجویان را بیشتر می کنند.

قیصری با بیان این که بیشتر نرم افزارهای موبایلی در بخش backend (زیرساخت) از تکنولوژی های مختلف هوش مصنوعی استفاده می نمایند، توضیح داد: اگر داده های نرم افزارهای مختلف در کنار یکدیگر قرار بگیرند، هوش مصنوعی می تواند به حوزه بزرگ تری از داده ها نائل شود و با تحلیل حجم بسیار زیادی از داده ها به حوزه آموزش ورود کند.
دبیر اجرایی مرکز تحقیقات اینترنت اشیا با ابراز تاسف از اینکه خیلی از محتواها و دروس دانشگاهی ایران قدیمی هستند، اظهار داشت: ما با استفاده از هوش مصنوعی می توانیم محتوای دروس مختلف را به روز رسانی نماییم. هر دانش آموز در یک سری از درس ها توانایی و ظرفیت بیشتری را از خود نشان میدهد و هوش مصنوعی به دقت و سرعت می تواند ظرفیت و استعداد و توانایی های دانش آموزان مختلف را ارزیابی کند و بخش های قابل فهم برای دانش آموز را به نحوی بیشتر و جذاب تر عرضه نماید.

منبع:

1399/03/13
13:50:49
5.0 / 5
2842
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا