علوم هوا فضا

آب تهران عاری از عامل بیماری اسهال اطفال

آب تهران عاری از عامل بیماری اسهال اطفال

هوا فضا: نتایج تحقیقات دانشگاه علوم پزشكی تهران نشان میدهد آب تصفیه شده و آشامیدنی تهران فاقد عامل بیماری اسهال حاد اطفال كمتر از پنج سال است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی تهران تحقیقی را در مورد آب های تصفیه شده تهران و وجود روتا ویروس در آن انجام دادند که نتایج تحقیقات آنها نشان داد که آب شرب تهران فاقد این ویروس می باشد.
روتاویروس ها عامل اصلی بروز اسهال های حاد در اطفال زیر 5 سال هستند و به سبب سایز کوچک از فیلترهای شنی تصفیه خانه آب عبور می کند و مقاومت بالایی در مقابل گندزداهای شیمیایی دارد. هرچند که عمده ترین راه مبتلاشدن به عفونت روتا ویروس ها روش مدفوعی دهانی است اما از اهمیت آب شرب آلوده بعنوان ناقل این ویروس نمی توان گذشت.
بر این اساس این پژوهشگران با حمایت دانشگاه علوم پزشکی تهران و صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این پروژه را انجام دادند.
محمود علی محمدی مجری این پروژه اظهار داشت: ارتباط بین غلظت کلر آزاد باقیمانده و غلظت روتاویروس ها در آب تصفیه شده در این پژوهش بررسی گردید که نتیجه تحقیقات ما نشان داد آب تصفیه شده در تهران فاقد هر نوع آلودگی از این ویروس می باشد. البته بررسی ارتباط بین pH و و غلظت روتاویروس ها در آب تصفیه شده، بررسی ارتباط بین فصل و و غلظت روتاویروس ها در آب تصفیه شده و مقایسه کیفیت خروجی تصفیه خانه های مختلف از نظر غلظت روتاویروس ها نیز از دیگر اهداف انجام این پژوهش بود.
منبع:

1399/04/26
23:46:13
5.0 / 5
1970
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا