هوافضا- علوم هوا فضا

شركت های دانش بنیان و خلاق ضمانت نامه تامین مالی دریافت می كنند

شركت های دانش بنیان و خلاق ضمانت نامه تامین مالی دریافت می كنند

با امضای تفاهم نامه همكاری كه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك منعقد شد، روند تامین مالی شركت های دانش بنیان، فناور و خلاق تسهیل می شود. امضای این تفاهم نامه می تواند بستری را فراهم آورد تا شركت های دانش بنیان، دسترسی بهتری به خدمات مالی و بانكی داشته باشند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، این تفاهم نامه به امضای حسین اسفندیاری، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمد حسین مقیسه، مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، رسید.
حسین اسفندیاری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: باتوجه به حوزه فعالیت این صندوق که صنایع کوچک را شامل می شود، امیدوار هستیم این همکاری مشترک به افزایش ارائه خدمات مالی به زیست بوم نوآوری کشور، منتهی شود.
او همینطور بیان کرد: باتوجه به این مسئله که بیشتر دارایی شرکت های دانش بنیان و فناور از نوع نامشهود است، این شرکت ها در ستاندن تسهیلات از بانک ها با چالش مواجه می شوند. بنا بر این شرکت های دانش بنیان و فناور، نیازمند پشتیبانی و حمایت صندوق های ضمانت دولتی هستند.
همین طور روح الله استیری، مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به اهمیت ارتقاء ابزارهای مالی، اظهار داشت: بر طبق این تفاهم نامه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تلاش می کند تا ضمن معرفی خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به شرکت های دانش بنیان، زمینه استفاده این شرکت ها از خدمات صندوق را فراهم آورد.
در ادامه محمد حسین مقیسه، مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک نیز ابراز امیدواری کرد که امضای این تفاهم نامه به گسترش بیشتر همکاری منتهی شود.
وی با اشاره به نقش محوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راهبری زیست بوم نوآوری کشور، اظهار داشت: این صندوق آماده است تا با بهره بردن از تمام ظرفیت های قانونی موجود، به شرکت های دانش بنیان و فناور خدمات عرضه نماید. صدور انواع ضمانت نامه به نفع بانک ها، موسسات عالی، صندوق های پژوهش و فناوری و سایر صندوق های فعال در زیست بوم نوآوری کشور همچون خدمات صندوق است.
وی اولویت صندوق در زمان کنونی را توجه به شرکت های صادرات محور کشور و شرکت های دانش بنیان عنوان نمود.1399/05/03
22:03:07
5.0 / 5
1744
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا