علوم هوا فضا
توسط دانشگاه امام حسین(ع)؛

همایش ملی رستاخیز علمی برگزار می گردد

همایش ملی رستاخیز علمی برگزار می گردد

به گزارش هوا فضا رئیس پژوهشگاه امام سجاد(ع) اظهار داشت: اولین جلسه ملی رستاخیز علمی با محوریت علم و فناوری در گام دوم انقلاب توسط این پژوهشگاه از ۱۰ تا ۱۲ مهرماه توسط دانشگاه امام حسین (ع)برگزار می شود.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، مهدی محمدی فرد، رئیس پژوهشگاه امام سجاد(ع)، در نشست خبری امروز (سه شنبه) به تشریح ماهیت و اهداف برگزاری اولین همایش ملی رستاخیز علمی پرداخت.
وی با اشاره به سه هدف كلان ترویج زمینه های تحقق بیانیه گام دوم انقلاب؛ شناسایی و گزینش دانشجویان نخبه و شبكه سازی علمی فعال و پویا میان نخبگان كشوری، اساس برگزاری این همایش را تبیین كرد.
رئیس پژوهشگاه امام سجاد اضافه كرد: خون شهدای هسته ای و مدافع حرم سبب شد كه امروز در چهارمین دهه انقلاب در چارچوب نشست خبری رستاخیز علمی دور یكدیگر جمع شویم. از طرفی، مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب پیشرفت كشور را وظیفه اصلی همگان دانستند.
سپس در ادامه نشست، محمد رضا نجفی، دبیر همایش ضمن تاكید بر مساله دستاوردهای علمی كشور تصریح كرد: مجسمه آزادی آمریكا صد سال بعد از انقلاب آمریكا توسط فرانسوی ها ساخته شد؛ اما ایران بعد از گذشت چهار دهه در زمینه های خیلی از جمله نانو، انرژی هسته ای، تكنولوژی و غیره به صورت بومی پیشرفت داشته است.
وی افزود: بنابراین ما بعنوان مركز علمی و فناوری باید تكلیف خودمان را در جنگ كنونی معلوم كنیم؛ بنابراین تصمیم گرفتیم با كمك استادان برجسته به دانشجویان نخبه امید دهیم، این نشست دو روز و نیم به طول خواهد انجامید؛ مراسم افتتاحیه آن هم در روز پنجشنبه برگزار می شود.
دبیر برگزاری همایش در تبیین مفهوم رستاخیز علمی اضافه كرد: رستاخیز علمی از بیانیه گام دوم انقلاب وام گرفته شده است، در این مراسم از استادان برجسته دعوت به عمل آمده تا نظرات خویش را در زمینه رسیدن به رستاخیز علمی طی ۴۰ سال قبل را بیان كنند. در این رابطه، ۱۶ استاد در بالاترین سطح مقرر است راه های میانبر علمی را به نخبگان نشان دهند تا نخبگان در آینده از این راه استفاده كنند.
نجفی تصریح كرد: مقام معظم رهبری در یكی از سخنرانی هایشان (سال ۸۵) تاكید نمودند كه باید مرجعیتی كسب می نماییم تا هر دانشمندی قصد اختراع جدیدی را داشته باشد، به زبان فارسی رجوع كند. بنابراین، ما نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب وظایف مهمی داریم، مهم ترین وظیفه ما عملی و كاربردی كردن مبحث است. در مرحله اول ثبت نام ۱۵۰ سهمیه لحاظ شده است كه با توجه در خواست های زیاد سهمیه ها را افزایش دادیم.

1398/07/12
14:08:11
5.0 / 5
4254
تگهای خبر: تكنولوژی , فناوری , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا