هوافضا- علوم هوا فضا

كشف باكتری كه فقط با هوا خوردن زنده می ماند

كشف باكتری كه فقط با هوا خوردن زنده می ماند

پژوهشگران استرالیایی موفق به كشف باكتری شده اند كه فقط با هوا خوردن زنده می ماند و در یكی از سردترین صحراهای جهان زندگی می كند.به گزارش هوا فضا به نقل از نیواطلس، این پژوهشگران قبل از این هم باکتری را در قطب جنوب شناسایی کرده اند که خاصیت مشابهی داشت. ولی حالا متوجه شده اند که باکتری مورد اشاره تنها در قطب جنوب ساکن نیست و در بعضی نقاط دیگر جهان همچون برخی صحراهای بسیار سردسیر نیز زندگی می کند.
در شرایطی که حیوانات و گیاهان برای تامین انرژی خود به غذا و نور خورشید نیاز دارند، باکتری ها از تلفیقی از این مواد بهره برده و گاهی نیز به مواد مغذی موجود در داخل خاک متوسل می شوند.
اما باکتری هواخوار پس از جذب هوای عادی، هیدروژن، دی اکسیدکربن و مونوکسید کربن آنرا جذب کرده و انرژی مورد نیاز خودرا از این طریق تامین می کند. برمبنای بررسی های تازه باکتری هواخوار علاوه بر قطب جنوب در قطب شمال و بیابان های فلات تبت نیز وجود دارد.
محققان با جمع آوری ۱۲۲ نمونه خاک از ۱۴ منطقه مختلف در این سه بخش از جهان توانسته اند دی ان ای های باکتری هواخوار را جمع آوری کنند و از این طریق پی برده اند که دو ژن خاص در تمامی آنها وجود دارد. بررسی های مذکور فرضیه های سابق در مورد حیات در سیارات بیگانه را نیز تغییر داده و نشان میدهد زنده ماندن موجودات در شرایطی بسیار دشوارتر از حد تصور قبلی بشر امکان دارد.

1399/06/02
20:24:12
5.0 / 5
1802
تگهای خبر: ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا