هوافضا- علوم هوا فضا
برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی؛

اخبار مربوط به كرونا با همكاری نهادهای علمی غربالگری می شود

اخبار مربوط به كرونا با همكاری نهادهای علمی غربالگری می شود

به گزارش هوا فضا انجمن ژنتیك، شبكه ای را با همكاری متخصصان و اساتید ژنتیك در جهت پیشگیری از انتشار اخبار بدون پشتوانه علمی درباره كرونا تشكیل داده و اخبار مختلف را غربالگری و سپس منتشر می كند.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، انجمن ژنتیک به منظور ایجاد زیرساختی برای هماهنگی بیشتر مراکز و نهادهای تصمیم گیر حوزه زیستی در مبحث مقابله با ویروس کرونا گروه مشترکی با مشارکت انستیتو پاستور، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، ستاد توسعه زیست فناوری، انجمنهای بیوتکنولوژی، ژنتیک پزشکی، میکروب شناسی و یروس شناسی تشکیل داده که اطلاعات و آخرین اخبار کرونا از این کانال بیرون بیاید.
این گروه که از آغاز سال 99 تشکیل شده با همراهی و همکاری گروههای زیادی متشکل از کارشناسان بالینی، ویروس شناس، متخصص ژنتیک و... تشکیل شده که اطلاعات درستی را در اختیار مخاطبان قرار دهد.
انجمن ژنتیک این کانال را ایجاد کرده تا اطلاعات موثق در مورد کرونا را پس از بررسی صحت در اختیار عموم قرار دهد و از انتشار اطلاعات غلط جلوگیری کند.
شبکه ای که به نام «گام» توسط انجمن ژنتیک تشکیل شده برای اطلاع رسانی منطقی در مورد ویروس کرونا از دیدگاه علمی است که این اطلاعات را در اختیار عموم قرار می دهد.
این گروه که در زمینه تولید محتوای در رابطه با ویروس کرونا تشکیل شده، یک مرجع علمی برای هماهنگی و یک صدایی در اطلاع رسانی درباره این ویروس می باشد. این اقدام در جهت حذف اخبار جعلی و بی پشتوانه علمی اجتماعی توسط انجمن ژنتیک تشکیل شده است.
همچنین انجمن علمی ژنتیک از انجمن های علمی در جهت ایفای نقش مسئولیت اجتماعی برای همکاری با این شبکه دعوت به عمل آورد.

1399/06/13
18:06:23
5.0 / 5
1570
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا