هوافضا- علوم هوا فضا
یك تحقیق تازه نشان داد؛

تشخیص خطر مرگ برای بیماران كرونایی با آزمایش خون

تشخیص خطر مرگ برای بیماران كرونایی با آزمایش خون

به گزارش هوا فضا نتایج یك تحقیق تازه نشان داده است با انجام آزمایش های خون عادی می توان مشخص كرد كدام یك از افراد مبتلا به بیماری كرونا بیشتر از دیگران با خطر مرگ مواجهند.به گزارش هوا فضا به نقل از نیواطلس، پژوهشگران می گویند ویروس کرونا برای افراد مسن یا دارای بیماری های زمینه ای خطرات جدی بوجود می آورد. اما این بدان معنا نیست که افراد جوان بتوانند از بیماری مذکور جان به در ببرند یا افراد مسن لزوماً در صورت ابتلاء به کرونا با خطر مرگ مواجه شوند.
گروهی از محققان آمریکایی با بررسی داده های هزاران بیمار مبتلا به کرونا راهی برای کمک به پزشکان به منظور ارزیابی بهتر وضعیت بیماران و شناسایی دقیق افرادی که بیشتر با خطر مرگ مواجهند، یافته اند. پژوهشگران نمونه های خون ۱۶۴۱ بیمار کرونایی را تجزیه و تحلیل کرده و با استخراج الگوهای مولکولی خاص هر بیمار توانسته اند شدت بیماری کرونا در هر فرد را دریابند.
بر همین اساس، آزمایش خونی که برای اندازه گیری تنوع اندازه گلبول های قرمز انجام می شود و آزمایش آر دی دبلیو نامیده می شود می تواند با دقت بالایی احتمال مرگ و میر هر یک از بیماران کرونایی را مشخص نماید. البته برای افزایش دقت این پیشبینی به شاخصهای دیگری مانند سن، بیماری های زمینه ای، نتایج برخی آزمایش های دیگر و غیره هم توجه می شود.
در مجموع هرچقدر عدد آر دی دبلیوی به دست آمده در یک آزمایش بالاتر باشد، احتمال مرگ و میر فرد مبتلا به کرونا بالاتر می رود.
بالاتر بودن این عدد در جوانان مبتلا به کرونا خطرناک تر از افراد مسن است. همینطور افرادی که در زمان بستری بودن در بیمارستان شاهد افزایش آر دی دبلیو خود هستند بیشتر با خطر رنج کشیدن از نتایج ابتلاء به کرونا در بلند مدت برخوردار می باشند.

1399/07/05
14:20:43
5.0 / 5
1236
تگهای خبر: ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا