هوافضا- علوم هوا فضا

رویداد شتاب دهی استارت آپ ها در حوزه سالمندان

رویداد شتاب دهی استارت آپ ها در حوزه سالمندان

به گزارش هوا فضا رویداد شتاب دهی استارت آپ ها در حوزه سالمندان و بازنشستگان در جهت استفاده از نوآوری در این عرصه برگزار می گردد.به گزارش هوا فضا به نقل از معاونت علمی و فناوری، با عنایت به سالخورده بودن بخش قابل توجهی از جمعیت کشور و سیر صعودی پیری جمعیت، نیازهای مختلف سالمندان و بازنشستگان روزبه روز متنوع تر می شود. در این راستا یک مرکز نوآوری، اولین دوره شتابدهی تیم های استارت آپی و نوآور با رویکرد ارتقاء زیست اجتماعی سالمندان و بازنشستگان، را برگزار می نماید.
با توجه به این مورد که مرکز نوآوری وابسته به صندوق بازنشستگی کشور است، این نهاد از ابتدا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای فعالیت تخصصی در حوزه سالمندان و بازنشستگان آغاز به فعالیت کرد.
نیازهای مختلف کهنسالان بگونه ای است که بیشتر در حیطه صنایع خلاق و نرم جای می گیرد. بر این اساس ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع خلاق و نرم معاونت علمی و فناوری تلاش دارد تا بیشتر از هزار شرکت خلاق و تعداد پرشماری از استارت اپ های فعال در حوزه صنایع نرم و فرهنگی را با نیازهای این قشر از جامعه، هر چه بیشتر آشنا سازد.
بر این اساس، اولین رویداد شتابدهی ایده تیم های استارت آپی و نوآور با رویکرد ارتقاء زیست اجتماعی سالمندان و بازنشستگان، برای برگزاری در ۱۶ آبان ماه سال ۱۳۹۹ برنامه ریزی شده است.
سلامت روانی و سلامت جسمی سالمندان، یکی از محورهای اصلی این نشست است. استارت آپ ها و شرکت های خلاق، می توانند با عرضه محصولات و خدمات نوآورانه و مبتنی بر فناوری، به بهداشت روان و جسمی این طیف از جامعه کمک کنند.
استارت اپ ها، شرکت های دانش بنیان، شرکت های خلاق، فناور و تیم های فعال در حوزه صنایع خلاق و نرم، می توانند با حضور در این رویداد، ایده ها و محصولات و خدمات خویش را در حوزه های، توان افزایی اجتماعی و اقتصادی و گردشگری، سرگرمی و اوقات فراغت، سالمندان و بازنشستگان عرضه کنند.
علاقه مندان تا روز ۱۶ آبان فرصت دارند تا با رفتن به سایت این مرکز نوآوری، برای ارسال ایدها و ثبت نام، اقدام نمایند. کلیه طرح های ارسالی توسط یک کمیته، مورد ارزیابی قرار گرفته و برای عرضه در روز رویداد مورد غربالگری قرار می گیرند.
تیم های منتخب برای عرضه هر چه بهتر کسب وکار و ایده خود، در یک دوره فشرده توانمندسازی شرکت می کنند، سپس تیم های منتخب در روز رویداد برای تجاری سازی کسب و کار خود در دوره شتابدهی حضور خواهند یافت.

1399/08/14
15:13:15
5.0 / 5
1479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا