علوم هوا فضا

بهره مندی ۸۰ شهر از سامانه‎ های پایش و حفاظت از تجهیزات مخابراتی

بهره مندی ۸۰ شهر از سامانه‎ های پایش و حفاظت از تجهیزات مخابراتی

به گزارش هوا فضا تعدادی از پژوهشگران یكی از شركتهای دانش بنیان با طراحی و ساخت سامانه های هوشمند برای پایش و بررسی لحظه ای معیارهای فیزیكی و شرایط محیطی تجهیزات مخابراتی توانستند این سامانه ها را در ۸۰ شهر كشور برای پایش ۳۰۰ هزار نقطه كمیت فیزیكی مستقر كنند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، مجتبی ایزدی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به این که سامایش مجموعه ای از سخت افزار و نرم افزارهایی است که پایش و کنترل هوشمند را ممکن می کند، افزود: سعی کردیم با استفاده از تجربه هایی که در زمینه ساخت تجهیزات مانیتورینگ و کنترل و همینطور برنامه نویسی نرم افزار از سالهای پیش در اختیار داشتیم، سامانه ای را طراحی و پیاده سازی نماییم که نیاز کشور را در زمینه سخت افزارها و نرم افزارهای پایش معیارهای فیزیکی و شرایط محیطی تأمین کند.
وی ضمن اشاره به اهمیت کلیدی کنترل کیفی در تولید محصولات دارویی و نگهداری آنها اظهار داشت: برای کنترل کیفی باید معیارهای فیزیکی نظارت و کنترل مستمر صورت بگیرد. این نظارت به سامانه هایی نیاز دارد که تصویری جامع و روشن از وضعیت و شرایط محیط عرضه می دهد. سامایش با ساخت تجهیزات کنترلی هواساز و نخستین دستگاه فشار تفاضلی داخلی، سبد محصولات خویش را جهت پیاده سازی سامانه های کنترل و پایش کننده به مراکز تولید و پخش دارو و صنایع تولید مواد غذایی عرضه می کند.
ایزدی با بیان اینکه سخت افزارها و سنسورهای گوناگونی به کمک پایش کمیت های فیزیکی همچون دما، رطوبت، ولتاژ AC می آیند، افزود: مشکلات دیگری مانند آتش سوزی، نفوذ آب، جابه جایی یا نفوذ هوا، از دیگر معیارهایی به حساب می آید که توسط سخت افزارهای سامایش رصد و کنترل می شوند.
مجری طرح عرضه راهکارهای کاملاً تخصصی و حرفه ای پایش کمیت های فیزیکی و امکان تولید سازگار مبتنی بر نیاز مشتری را از مزیت های این سامانه نسبت به نمونه خارجی ذکر کرد و خاطرنشان کرد: این مجموعه از یک جمع دانشگاهی و پژوهشگر کار خویش را شروع کرد و سپس با ایجاد یک شرکت فناور، راه خویش را برای توسعه محصولات دانش بنیان و فناور ادامه داد. سعی کردیم با تعدادی از متخصصین دانش آموخته نرم افزارهای سامایش را در داخل شرکت طراحی و تولید نماییم تا نیازی از کشور برطرف شود.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، این فعال فناور، نتیجه فعالیت این شرکت را نصب و بهره برداری از بیشتر از ۳۰۰هزار نقطه ثبت کمیت های فیزیکی در بیشتر از ۸۰ شهر کشور عنوان نمود و اظهار داشت: این سیستم یک سیستم یکپارچه، با کمک بالغ بر ۳۵ نیروی انسانی متخصص که در حوزه های الکترونیک و نرم افزار دانش آموخته هستند، فعالیت فناورانه خویش را ادامه می دهد.1399/09/03
14:04:21
5.0 / 5
1710
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا