علوم هوا فضا
با كمك زیست بوم فناوری و نوآوری؛

خلاء یك میلیارد دلاری بازار دارو تا آخر سال پر می شود

خلاء یك میلیارد دلاری بازار دارو تا آخر سال پر می شود

به گزارش هوا فضا بازار داروی كشور با خلاء ۱/۶۷ میلیارد دلاری مواجه می باشد كه به كمك زیست بوم فناوری و نوآوری تا آخر سال پر خواهد شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، صنعت داروسازی یکی از صنایعی است که آینده محور است و کشورها برای تأمین این نیاز خود همیشه بر اساس یک استراتژی و برنامه ریزی اصولی تأمین می کنند. نیازی ضروری که حیات مردم به آن وابسته است. صنعتی که از سه بخش تولید، بازاریابی و توسعه تشکیل می شود و پیشرفت هر کدام از این بخش ها برای شتاب دادن به روند توسعه آن مهم می باشد.
آمریکای شمالی، اروپا و ژاپن را کشورهای پیشروی صنعت دارویی جهان می دانند. کشورهای نوظهوری مانند چین، برزیل، روسیه، هند، مکزیک، ترکیه و چند کشور دیگر را هم بازارهای نوظهور این صنعت معرفی می کنند. البته سهم ایران هم از این بازار، قابل توجه است که به لطف تلاش شرکتهای دانش بنیان و متخصصان ایرانی برای کشور به دست آمده است.
به گفته مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این بازار بزرگ در ایران یک شکاف ۱.۶۷ میلیارد دلاری دارد که ستاد در تلاش است تا با کمک شرکتهای فعال این حوزه؛ آنرا پوشش دهد. کاری که شاید تا آخر سال جاری محقق شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به گواه آمارهای رسمی، ایران در عرصه تولید دارو در منطقه جایگاه خوبی را کسب کرده است. این آمارها می گوید ایران سومین بازار بزرگ دارویی منطقه را از آن خود کرده است. این بازار بزرگ، ارزش اقتصادی زیادی برای کشور به همراه دارد.
منبع:

1399/09/08
13:26:53
5.0 / 5
1120
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا