هوافضا- علوم هوا فضا

گسترش پشتیبانی از ایده های نوآورانه زمین شناسی با راه اندازی مركز نوآوری تخصصی

گسترش پشتیبانی از ایده های نوآورانه زمین شناسی با راه اندازی مركز نوآوری تخصصی

به گزارش هوا فضا مدیر طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پشتیبانی از ایده های نوآورانه و فناورانه را با اهمیت ترین رسالت این معاونت دانست و اظهار داشت: راه اندازی مرکز نوآوری زمین شناسی و اکتشافات معدنی بستری را فراهم می آورد تا جوانان خلاق صاحب طرح های نو و فناورانه گام های موثر در راه ارتقای این علم بردارند.


به گزارش ایسنا، کامبیز مهدیزاده در آیین راه اندازی مرکز نوآوری و فناوری حوزه زمین شناسی راه اندازی مرکز نوآوری زمین شناسی و اکتشافات معدنی در کشور را یک گام به سمت بهره گیری نوآورانه از ظرفیت های نهان علوم و فناوری های زمین شناسی و زیست بومی برای خلق ارزش افزوده و اشتغال با کسب و کارهای نوآور و خلاق این حوزه دانست.
وی با اشاره به تسهیل ورود استارتاپ ها به حوزه زمین شناسی اشاره کرد: هم اکنون ۵۳ شرکت دانش بنیان و فناور در حوزه های گوناگون زمین شناسی و معدن با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مشغول به فعالیت هستند و با راه اندازی این مرکز تخصصی، تعداد استارتاپ ها و شرکت های فناور این حوزه با همت جوانان رونق می یابد.
مهدی زاده به دست آوردن اطلاعات پایه که اساس زمین شناسی و معدن است را منوط به هزینه کرد اعتبارات در نهادهای مرتبط دانست و تصریح کرد: راه اندازی مرکز نوآوری و فناوری سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور یک گام اثربخش در خلق ارزش افزوده از ظرفیت های نهفته کشور است، ضمن آنکه زمینه ای برای جان گرفتن توسعه کسب و کارهای استارتاپی حوزه زمین شناسی ایجاد خواهد شد.
مدیر طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: با راه اندازی این مرکز، دوستداران زمین و واحدهای نوآور صاحب ایده در حوزه علوم زمین که فعالیت آنها از مرحله استارتاپی عبور کرده با حمایت معاونت علمی می توانند ایده های خودرا تجاری کنند.
مهدی زاده، مهم ترین هدف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را حمایت زیرساختی از ایده های نو و تجاری سازی فناوری ها عنوان و افزود: پشتیبانی از ایده های نوآورانه و فناورانه مهم ترین رسالت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و امروز نیز با پشتیبانی از راه اندازی این مرکز، بستری برقرار شد تا جوانان زمین شناس و خلاق که صاحب طرح های نو و فناور هستند، بتوانند در این راه حرکت کرده و گام های موثر در راه ارتقای این علم بردارند.
وی با تاکید بر ضرورت گذار از اقتصاد نفتی و خام فروشی افزود: برای توسعه کشور نیاز است از اقتصاد نفت پایه فاصله گرفته و به سمت اقتصاد فناورانه و دانش بنیان حرکت نماییم که این امر با ایجاد بستر و شرایط زیست بوم زمین شناسی میسر خواهد شد.
منبع:

1399/10/23
23:14:12
0.0 / 5
1135
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا