علوم هوا فضا

تولید داروهایی برای مقابله با بیماری های عفونی دامی از جانب محققان كشور

تولید داروهایی برای مقابله با بیماری های عفونی دامی از جانب محققان كشور

به گزارش هوا فضا تعدادی از پژوهشگران یکی از شرکتهای دانش بنیان داروی بیماری عفونی واگیردار جمعیت گاو و گوسفند و پنی سیلین با کاربرد برای بیماری ها و عفونت های با منشا باکتریایی را به بازار ارائه کردند.


به گزارش ایسنا، ذکریا زینالیT مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، با اشاره به اینکه این شرکت تحقیقاتی و داروسازی از مجموعه های فناوری است که از سال ۷۷ برای تولید داروهای دام و طیور راه اندازی گردید، اظهار داشت: این مجموعه با ایجاد آزمایشگاه های مجهز کنترل کیفی و استفاده از دستگاههای اندازه گیری دقیق، کیفیت و کمیت همه محصولات خود از نظر مواد اولیه، فرمولاسیون، بسته بندی، پایداری داروهای ساخته شده، بررسی اثرات بر روی حیوانات و غیره را به صورت مستمر ارزیابی و کنترل می کند.
وی ادامه داد: یکی از محصولات دانش بنیان ما تولید داروی عرفامایسین ۵ و ۱۰ است که در درمان پاستورلوز گاوی بعنوان بیماری عفونی واگیردار در جمعیت گاوی به کار می آید. این بیماری در جمعیت گاوها به صورت سپتی سمی و در جمعیت گوسفند و بز بیشتر به صورت پنومونی یافت می شود و شیوع آن یا منجر به مرگ و میر دام می شود یا با علائم ریوی خویش را نشان داده است.
زینالی پنی سیلین های سوسپانسیون تزریقی را از دیگر محصولات این شرکت نام برد و افزود: این دارو در بیماری ها و عفونت های با منشا باکتریایی به کار می آید. علاوه بر آن داروی "مولتی جکت" هم محصول دانش بنیان دیگر ما است که برای درمان کمبود ویتامین، تحلیل عضلات، مشکلات رشد، ناباروری، کاهش اشتها و غیره قابل تجویز برای دام است.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، وی ضمن اشاره به اینکه صنعت دام و طیور به صورت مداوم در معرض بیماری ها و امراض گوناگون قرار دارد، تصریح کرد: تولید دارو برای درمان آنها ضروری می باشد. بیماری های عفونی و همه گیر تلفات این صنعت را زیاد می کند و داروهای تولیدی ما کمک می نماید تا مرگ و میر در دام و طیور کمتر شود.1399/11/04
18:22:04
0.0 / 5
811
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا