هوافضا- علوم هوا فضا

شناسایی 7 سیاره مشابه زمین در منظومه شمسی تازه كشف شده

شناسایی 7 سیاره مشابه زمین در منظومه شمسی تازه كشف شده

هوا فضا: ناسا با شناسایی یک ستاره کوتوله قرمز جدید موفق به کشف 7 سیاره در ابعادی مشابه با زمین در منظومه شمسی ستاره مذکور شده است.به گزارش هوا فضا به نقل از اسلش گیر، ستاره کوتوله مذکور TRAPPIST-۱ نام دارد و حدود ۴۰ سال نوری با کره زمین فاصله دارد. این هفت سیاره صخره ای هستند و تمامی آنها در منظومه ستاره ای مذکور دارای چگالی کم و بیش مشابهی هستند.
دانشمندان ناسا معتقدند که شباهت چگالی این سیاره ها به مفهوم مشابهت مواد تشکیل دهنده آنهاست و احتمالاً در همه این سیارات مقادیر مشابهی آهن، اکسیژن، منیزیم و سیلیسیم یافت می شود.
اگر یافته های ناسا در مورد این هفت سیاره صحیح باشد، می توان نتیجه گرفت که چگالی سیارات مورد اشاره تقریباً هشت درصد کمتر از زمین است. کوشش برای شناسایی این ستاره جدید و سیارات منظومه آن از سال ۲۰۱۶ شروع شد. نخستین بار تلسکوپ TRAPPIST ناسا توانست ستاره TRAPPIST-۱ و برخی سیارات آنرا شناسایی کند و در ادامه با بهره گیری از تلسکوپ فضایی Spitzer و چند تلسکوپ دیگر سیارات منظومه این ستاره هم یافت شدند.
تلسکوپ فضایی Spitzer ناسا با هزار ساعت رصد منظومه مورد اشاره سرانجام در ژانویه سال ۲۰۲۰ وجود آنرا بطور قطعی به ثبت رساند. کوشش برای شناسایی دقیق تر هفت سیاره شبیه زمین منظومه مذکور کماکان در جریان است.


منبع:

1399/11/09
12:18:14
0.0 / 5
886
تگهای خبر: فضایی , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا