علوم هوا فضا
دبیر ستاد فرهنگ سازی معاونت علمی ریاست جمهوری خبر داد

راه اندازی خانه های خلاق در هر استان در دستور كار معاونت علمی

راه اندازی خانه های خلاق در هر استان در دستور كار معاونت علمی

به گزارش هوا فضا دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق اعلام نمود: خانه های خلاق بمنظور توسعه اکوسیستم نوآوری در حوزه شرکت های خلاق راه اندازی می شود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، پرویز کرمی در نشست خبری امروز شنبه ۱۸ بهمن ماه که به صورت آنلاین در محل ساختمان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شد با اعلان اینکه برمبنای ارزیابی های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا کنون ۱۰۹۶ شرکت خلاق در کشور مجوز فعالیت دریافت کرده اند، اضافه کرد: از بین این شرکت های خلاق ۵۶۷ شرکت در حوزه کسب وکار دیجیتال، ۱۰۴ شرکت در زمینه صنایع دیداری_شنیداری، ۹۵ شرکت در حوزه گردشگری، ۱۰۴ شرکت در حوزه بازی و سرگرمی، ۶۵ شرکت در حوزه طراحی و معماری، ۴۶ شرکت در حوزه گیاهان دارویی فعالیت دارند.
وی با تاکید بر اینکه در بعضی از حوزه ها اطلاع رسانی خوبی نشده تا شرکتها بتوانند در آن فعالیت کنند، اشاره کرد: علاوه بر آن مبادرت به راه اندازی کارخانه های نوآوری در حوزه های هوا فضا، بیوتکنولوژی، نانو تکنولوژی و سایر حوزه ها کردیم که کارهای خوبی در آنها انجام شده است.
کرمی راه اندازی "خانه های خلاق" را از دیگر اقدامات انجام شده برای شرکت های خلاق نام برد و تصریح کرد: این خانه ها پلتفرمی از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که زنجیره تولید در اکوسیستم نوآوری را تکمیل می کند و ذیل بخش خصوصی ایجاد می شوند.
دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق با اشاره به راه اندازی ۲ خانه خلاق در سیستان و بلوچستان از راه اندازی این مراکز در کاشان، اصفهان، قزوین، تهران و زنجان آگاهی داد.
کرمی با اعلان اینکه این پلت فرم می تواند زنجیره تولید و اکوسیستم فعالیت صنایع نرم را در کشور توسعه دهد، اظهار نمود: اگر بخش خصوصی توانایی راه اندازی این خانه ها را در استان های کشور داشته باشد، معاونت علمی آماده همکاری مشترک با آنها است.
وی اظهار داشت: جهت راه اندازی خانه های خلاق حتما باید زیست بوم خلاق شکل منطقه ای خودرا پیدا کند که در این راستا تفاهم های خوبی با سازمان های دولتی در حال انجام می باشد و در حال مذاکره با سازمان میراث فرهنگی هستیم که از خانه های تاریخی برای استقرار این خانه ها استفاده گردد.
کرمی درباب راه اندازی مراکز نوآوری در بعضی رسانه ها اظهار داشت: تا حالا با چندین رسانه تفاهم نامه همکاری در امتداد ایجاد مراکز نوآوری را منعقد کردیم که بتازگی خبرگزاری مهر و تبیان همچون این رسانه ها بودند.
منبع:

1399/11/18
20:48:45
0.0 / 5
879
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا