علوم هوا فضا

۷ محصول زیستی محققان پارك فناوری پردیس رونمایی گردید

۷ محصول زیستی محققان پارك فناوری پردیس رونمایی گردید

به گزارش هوا فضا یکی از شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس از ۷ محصول جدید خود با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری رونمایی نمود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، همزمان با ایام دهه فجر، یکی از شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه زیست فناوری و مستقر در پارک فناوری پردیس با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیمان صالحی، معاون تجاری ­سازی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیر علی حمیدیه، دبیر ستاد سلول­ های بنیادی، عباسعلی کریمی، ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران از ۷ محصول جدید خود رونمایی نمود.
از این ۷ محصول، ۳ محصول در ارتباط با کوچک مولکول ­های شیمیایی و ۴ محصول دیگر در ارتباط با جوهرهای زیستی مورد استفاده در دستگاه ­های چاپگر زیستی است.
ماده تعیین کننده سمیت سلولی
ماده MTT یکی از محصولات این شرکت است که از پرمصرف ­ترین مواد شیمیایی مورد استفاده در آزمون سمیت سلولی است که برای تعیین میزان سمیت سلول­ های مختلف در آزمایشگاه­ های زیستی و سلولی کاربرد دارد.
این ماده که تا پیش از این بعنوان یک ماده مهم همواره به صورت وارداتی در اختیار مراکز پزشکی، بیمارستانی، دانشگاهی و پژوهشگاهی قرار می ­گرفت، حالا به صورت کامل در این شرکت بومی­ سازی شده است.
تولید ماده حدواسط دارویی
سالانه بیشتر از ۳ میلیون دلار صرف واردات ترکیب آمینوتیازول می ­شود و بعنوان یک ماده حدواسط دارویی بسیار مورد توجه است. این شرکت توانسته است فرآیند تولید مشتقات مختلفی از این ماده را بومی­ سازی کند.
تولید ماده پر استفاده پزشکی
ماده کربودی­ایمید محلول در آب (EDC)یک ماده شیمیایی بسیار پراستفاده در صنایع پزشکی، شیمی و بیوتکنولوژی است که برای اتصال مولکول ­های زیستی همچون پروتئین ­ها، پلیمر­ها و داروها به سطح یک بستر یا یک داربست استفاده می ­شود. فرآیند بومی ­سازی این ماده هم با موفقیت در شرکت آخر یافته است و بزودی وارد بازار خواهد شد.
بر مبنای اعلام روابط عمومی پارک فناوری پردیس، چهار محصول جوهر زیستی این شرکت که با هدف ایجاد یک بستر کشت برای سلول ­های مختلف، مطالعه برهم­کنش میان سلول ­ها و ماتریس پلیمری و جایگزین بخش­ های صدمه ­دیده بافت ­های بدن، در این مراسم رونمایی شدند هم همچون محصولات مهم در زمینه مهندسی بافت محسوب می­ شوند. قیمت این محصولات حدود ۳۰-۲۰ درصد مشابه محصول خارجی است. این مواد بعنوان مواد هوشمند که توانایی تشکیل ساختارهای ژل ­شونده را در حضور نور فرابنفش دارند، بعنوان ماده اولیه (جوهر زیستی) چاپگرهای زیستی مورد استفاده قرار می­گیرند.
منبع:

1399/11/21
20:50:32
0.0 / 5
816
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا