علوم هوا فضا
با راه اندازی پلتفرم دانش بنیان محقق شد

كد هفت رقمی جایگزین آدرس پستی شد

كد هفت رقمی جایگزین آدرس پستی شد

هوا فضا: یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به راه اندازی پلتفرمی برای جایگزینی یک کد هفت رقمی بجای آدرس پستی افراد شده است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، صندوق الکترونیکی پست با 20 هزار کاربر فعال، یک آدرس همراه و مادام العمر است که به انتخاب فرد و بعد از ثبت نام ایجاد می شود. این شناسه جایگزین نشانی افراد برای ارسال و دریافت مرسوله خواهد شد و در آینده کلیه خدمات شهری مکان محور با ارائه این شناسه قابل دریافت خواهد بود.
حمیدرضا توکلی، مدیرعامل این شرکت هدف از راه اندازی این پلت فرم را ایجاد یک خدمت زیر ساختی با هدف ارتقاء و بهبود آدرس دهی به مخاطبان با ایجاد یک صندوق الکترونیکی(box-E ) عنوان نمود و اظهار داشت: این پلت فرم راهی برای دریافت انواع خدمات پستی و شهری و مدیریت صندوق شخصی پستی (box personal) برای ارسال و دریافت مرسولات اشخاص حقیقی، حقوقی و صاحبان کسب وکار است.
وی داشتن یک آدرس دائم، مدیریت نشانی به صورت آنلاین، آسان نویسی و چاپی شدن آدرس، جلوگیری از خطاهای انسانی در آدرس نویسی و ارسال موفق مرسولات، مدیریت صندوق مرسولات مجازی، مدیریت صندوق شخصی پستی personalbox و حفظ حریم خصوصی در آدرس دهی را از عمده ترین مزایای این سامانه عنوان نمود.
توکلی از امکان دریافت و ارسال مرسولات پستی بین المللی بوسیله این شناسه آگاهی داد و تصریح کرد: در نظر داریم تا علاوه بر نسخه آنلاین، اپلیکیشن این پلت فرم را نیز برای دسترسی سهل به اطلاعات مرسوله برای موبایل ظرف مدت کوتاهی راه اندازی نماییم.
توکلی درباب نحوه تهیه این کد شناسه توضیح داد: بعد از ثبت نام در سامانه و ثبت آخرین نشانی محل حضور، متقاضی صاحب شناسه، یک آدرس یکتا در شبکه پستی سراسر کشور خواهد داشت. بر این اساس دارنده کد برای ارسال یا دریافت مرسولات دیگر نیازی به نوشتن شرح آدرس بر روی مرسولات ندارد و فقط بوسیله شناسه مربوطه با مخاطبان در ارتباط خواهد بود و بر روی مرسولات فقط آدرس یا کد ارائه شده از طرف این سامانه را درج می کند.
مدیرعامل این شرکت فناور اشاره کرد: باتوجه به اینکه این طرح یک سرویس زیرساختی است، مستعد توسعه سریع برای افزایش خدمات متنوع به مشتریان است. به همین دلیل در نظر داریم علاوه بر امکان دریافت مرسولات به صندوق شخصی پستی که به زودی به سامانه اضافه خواهد شد امکان دریافت و ارسال مرسولات بین المللی را نیز فراهم نماییم. جهت استفاده از این خدمات ضرورتی ندارد که دو طرف ارسال کننده و دریافت کننده مرسوله پستی دارای شناسه بوسیله این سامانه باشند.
وی در مورد استفاده این شرکت از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: جهت شرکت در نمایشگاه الکامپ سال 98 از خدمات بلاعوض صندوق نوآوری جهت شرکت در نمایشگاه استفاده کردیم. ضمن اینکه مبلغ 300 میلیون تومان نیز تسهیلات برای نمونه سازی دریافت کردیم. در گذشته در مرکز رشد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر بودیم اما برای اتصال به مجموعه شرکت پست جمهوری اسلامی ایران در تهران مستقر شدیم.
بنا بر اعلام روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، این پلت فرم از دو ماه پیش بطور رسمی شروع به کار کرده است و تا حالا 20 هزار کاربر فعال در سامانه خود دارد و 350 هزار مرسوله پستی در طول این مدت بوسیله این شناسه تحویل شده است.
منبع:

1399/11/25
14:39:26
0.0 / 5
1144
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا