هوافضا- علوم هوا فضا

توسعه زیرساخت نرم افزاری برای برگزاری كلاس های درس و جلسات سازمانی جنوب كشور

توسعه زیرساخت نرم افزاری برای برگزاری كلاس های درس و جلسات سازمانی جنوب كشور

به گزارش هوا فضا یک شرکت خلاق با استفاده از هوش مصنوعی سامانه ای برای آموزش آنلاین و برگزاری جلسات سازمانی عرضه نمود و در گام بعدی مبادرت به توسعه این زیرساخت نرم افزاری در جنوب کشور کرده است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، محمد خالوئی، مدیرعامل این شرکت خلاق اساس ایده تاسیس این سامانه را همه گیری ویروس کرونا دانست و اظهار داشت: باتوجه به گسترش احتیاج به سیستم های برخط دورکاری و آموزش آنلاین، سامانه برگزاری جلسات آنلاین در این شرکت، تولید شد.
وی افزود: در ابتدا با تشکیل یک تیم تحقیق سعی کردیم تا با رصد و بررسی نیازمندی های واحدهای آموزشی دانشگاهی، یک نسخه ویژه آنها تولید نماییم. هم اکنون دانشگاه ها درخواست گزارش گیری های گوناگونی را از سامانه دارند و اطلاعات مختلفی با بهره گیری از این سامانه در اختیار آنها قرار می گیرد.
خالویی، افزود: بعد از همکاری موفق با دانشگاه هایی مانند امیرکبیر، نسخه سازمانی و شرکتی هم تدوین شد. در نسخه سازمان ها هم مدیران جلسه می توانند اتاق های مختلف برگزاری جلسات را تشکیل بدهند و جزئیات در رابطه با جلسه را راهبری و مدیریت کنند.
مجری طرح با اشاره به کارهای نوآورانه صورت گرفته در این شرکت، اشاره کرد: بعد از انجام بررسی های لازم، یک نسخه ویژه مدارس هم تولید شد. در نسخه مدارس تمام جزئیات مهم و دارای اولویت برای معلمان، مدیران و مشاوران مدارس گنجانده شده است و هر روز در حال تکامل و به روزرسانی است. برای مثال تلاش شد تا میزان مشارکت هر دانش آموز در کلاس های مختلف و میزان پاسخگویی و گفتگوی او، سنجیده شود.
مدیرعامل این شرکت خلاق با اشاره به جزئیات فنی این سامانه تصریح کرد: در این سامانه با بهره گیری از هوش مصنوعی و همکاری یک هسته دانشگاهی فعال در این عرصه، دیتا به صورت برخط تحلیل می شود و نتایج این داده ها در اختیار معلمین یا مدیران قرار می گیرد تا در امتداد بهبود کیفیت آموزش و سنجش توانایی دانش آموزان از آن استفاده گردد.
بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، به قول وی، با وجود عرضه این خدمات سعی کردیم تا این زیرساخت در جنوب کشور و استان هایی مانند کرمان هم به شکل گسترده ارائه شود تا آن مناطق هم از این خدمات بهره ببرند. خوشبختانه در این راه هم توانسته ایم تا حدودی موفق عمل نماییم.
منبع:

1399/12/03
23:28:44
0.0 / 5
788
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , خدمات , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا