علوم هوا فضا

ارتقای كیفیت محصولات صنعتی با خدمات آزمایشگاهی محققان كشور

ارتقای كیفیت محصولات صنعتی با خدمات آزمایشگاهی محققان كشور

به گزارش هوا فضا یکی از شرکتهای دانش بنیان با عرضه خدمات فناورانه کنترل کیفیت در صنایع مختلفی چون مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، امکان پایش و کیفیت سنجی، در بخش های فیزیکو شیمیایی، میکروبیولوژی، سم شناسی، تعیین ماهیت، بسته بندی و مولکولی را برای شرکتهای فناور فراهم نمود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، اعظم برزگر، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان فعال در خدمات کنترل کیفیت مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی ضمن اشاره به فعالیت این مجموعه فناور در عرضه خدمات فناورانه کیفیت سنجی حوزه های غذایی و کشاورزی، اظهار داشت: با کمک آزمایشگاه هایی با تجهیزات پیشرفته و به کمک فعالان دانش آموخته و متخصص، طیف گسترده ای از خدمات را برای سنجش کیفیت مواد غذایی همچون شناسایی عناصر میکروبی، شناخت سموم، پایش کیفیت محصولات تراریخته و عناصر آلاینده باقی مانده در فرآورده های کود، آفت کش ها و سنجش کیفیت بسته بندی محصولات عرضه می نماییم.
وی به توانمندی کیفیت سنجی فرآورده های تولیدی شرکتهای داخلی و نمونه های وارداتی اشاره نمود و افزود: کار پایش و کیفیت سنجی، در بخش های فیزیکو شیمیایی، میکروبیولوژی، سم شناسی، تعیین ماهیت، بسته بندی و مولکولی انجام می شود.
برزگر، شرکتهای دانش بنیان، صنایع بزرگ و پژوهشگران را عمده ترین مخاطب این خدمات دانست و اظهار داشت: آزمون های فیزیکوشیمیایی، با کمک تجهیزات این بخش از مجموعه، تمامی موادغذایی را دربخش شیمی و فیزیکی همچون میزان رطوبت، پوسیدگی، آفت زدگی، کهنگی، عناصر و سموم موجود آنالیز می کند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان به اندازه­ گیری و شناسایی میکروارگانیسم ­ها در بخش میکروب شناسی اشاره نمود و اظهار داشت: این مجموعه با استفاده از تجهیزات پیشرفته حوزه میکروب شناسی که کالیبره هستند، شناسایی عناصر بیماری زا و میکروارگانیسم ها را در کم ترین زمان ممکن انجام می دهد.
وی از عرضه خدمات آزمایشگاهی سم شناسی گفت و افزود: کار شناسایی فلزات سنگین، باقیمانده سموم، آفت کش ها، تعیین ماهیت محصولات غذایی و کشاورزی، بخصوص در حوزه کالاهای وارداتی، از دیگر بخش های فعالیت فناوران این شرکت دانش بنیان است.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، برزگر اضافه کرد: با گسترده شدن روز افزون صنعت مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، بسته بندی در کیفیت و سلامت کالا اهمیتی بسیار بالا پیدا کرده است. کیفیت بسته بندی محصولات تأثیر مستقیمی بر محیط زیست و سلامتی انسان دارد و بر همین اساس، آزمون های این محصولات با هدف پیشبینی و اندازه گیری برای حذف کالاهای نامرغوب عرضه می شود.
منبع:

1399/12/12
21:01:12
0.0 / 5
857
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا