علوم هوا فضا

راه اندازی رشته نانو فناوری پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

راه اندازی رشته نانو فناوری پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

به گزارش هوا فضا دانشگاه علوم پزشکی تهران به صورت مشترک با دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال تحصیلی آینده در رشته نانو فناوری پزشکی دانشجوی دکتری تخصصی پذیرش می کند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد؛ با عنایت به امکانات، وسایل و تجهیزات آزمایشگاهی و اعضای هیئت علمی درخواست تاسیس رشته نانو فناوری پزشکی و به استناد رای صادره در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه شورای گسترش دانشگاه ­های علوم پزشکی با راه­ اندازی این رشته در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) در این دانشگاه موافقت شد.
دانشکده تکنولوژی های جدید پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران به صورت مشترک با دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی تهران از سال تحصیلی ۱۴۰۱ در رشته نانو فناوری پزشکی با ظرفیت پذیرش دو دانشجو برای یک دوره دانشجو پذیرش می کند.
رشته نانوفناوری پزشکی رشته ای چند حیطه ای و موضوعی بین رشته ای است که از تلفیق علوم مختلف مانند فیزیک، شیمی، زیست شناسی، داروسازی و پزشکی با یکدیگر به وجودآمده و دانش آموختگان آن در سطوح مولکولی و اتمی به موضوع هایی نظیر روش های نوین سریع و دقیق تشخیص بیماری ها بخصوص بیماری های صعب العلاج، داروهای هوشمند، بافت های مصنوعی، تجهیزات پزشکی در سطح نانو مانند نانوروبات ها و نظایر آن می پردازد و از این طریق کیفیت زندگی انسان را بهبود می بخشد.
با عنایت به سرعت روز افزون رشد در علم و فناوری نانو پزشکی و ایجاد تحولات در کیفیت زندگی، بدیهی است تربیت متخصصین آشنا به علوم و فنون جدید اهمیت و توجه بیشتری را می طلبد و برمبنای این وظیفه، تربیت و توسعه نیروی انسانی متخصص در سطح دکتری تخصصی(Ph.D) نانو فناوری پزشکی بعنوان رساله اصلی برنامه آموزشی دوره مذکور تلقی می شود.1400/12/23
12:46:19
0.0 / 5
494
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا