هوافضا- علوم هوایی
سخنگوی بنیاد نخبگان اعلام كرد؛

اخطار بنیاد ملی نخبگان نسبت به کلاهبرداری برای ثبت نام در بنیاد

اخطار بنیاد ملی نخبگان نسبت به کلاهبرداری برای ثبت نام در بنیاد

به گزارش هوا فضا، سخنگوی بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: برای زیر پوشش قرار گرفتن افراد و اشخاص در بنیاد ملی نخبگان، دریافت هرگونه وجهی از جانب افراد و مؤسسات، با ادعای واسطه گری و تسهیل گری ثبت نام در بنیاد کذب است.به گزارش هوا فضا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ پرویز کرمی با بیان اینکه به تازگی در فضای مجازی پیام ها و تبلیغاتی در مورد ثبت نام یا به عضویت درآوردن دانش آموزان در بنیاد ملی نخبگان توسط اشخاص و یا موسساتی مطرح گردیده است، ضمن تکذیب این ادعاها و پیام ها با اخطار به خانواده ها و دانش آموزان، بیان نمود: اکیدا اعلام می شود که برای زیر پوشش قرار گرفتن افراد و اشخاص در بنیاد ملی نخبگان باید مسیر قانونی آن طی شود و دریافت هرگونه وجهی از جانب افراد و مؤسسات، با ادعای واسطه گری و تسهیل گری ثبت نام در بنیاد ملی نخبگان برای برخورداری از حمایت های این بنیاد، کذب و کلاهبرداری است.
کرمی اضافه کرد: یکی از مأموریت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان شناسایی و پشتیبانی از نخبگانی است که ظرفیت و توان توسعه فناورانه و علمی کشور را دارند. نخبگانی که رهبر فرزانه انقلاب هم تاکید فراوانی بر استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت های علمی آنها در جهت توسعه کشور و ضرورت حرکت انقلابی در راه رفع موانع و مشکلات تولید دانش و جنبش نرم افزاری دارند.
سخنگوی بنیاد ملی نخبگان افزود: بر همین مبنا بنیاد ملی نخبگان با هدف برنامه ریزی و سیاست گذاری برای شناسایی، هدایت، حمایت مادی و معنوی نخبگان، جذب، حفظ و به کارگیری و پشتیبانی از آنها در جهت ارتقاء تولید علم، فناوری و توسعه علمی و متوازن کشور واحراز جایگاه برتر علمی، فناوری و اقتصادی در منطقه برپایه سند چشم انداز کشور درافق 1404 شکل گرفت.
کرمی همینطور بیان نمود: همه ساله بنیاد ملی نخبگان میزبان تعداد زیادی از سرآمدان علمی کشور است و این افراد از حمایت های مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان برای انجام فعالیتهای تحقیقاتی و کارآفرینی خود و برخورداری از تسهیلات و امکانات لازم برای دسترسی محققان و نخبگان به تحقیقات جهانی و انتقال فناوری های نوین به کشور در جهت تحقق اهداف توسعه علمی و متوازن کشور برخوردار می باشند.
رییس مرکز فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق اظهار داشت: شناسایی اجتماع نخبگانی توسط بنیاد ملی نخبگان به دو صورت فعالانه (شناسایی از جانب بنیاد و دعوت از افراد برای تکمیل اطلاعات در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان ) و یا به صورت خوداظهاری بی واسطه (از سوی افراد به بنیاد) صورت می گیرد.
کرمی اضافه کرد: مستعدان و افراد برای عضویت و ثبت نام در بنیاد ملی نخبگان، باید صرفا از راه سامانه های اطلاعاتی که از راه دامنه‌ی bmn.ir در دسترس عموم هستند این کار را انجام دهند و نهادهای همکار بنیاد هم از راه وب گاه رسمی بنیاد به نشانی bmn.ir https: //bmn.ir معرفی می گردند.
در همین راستا؛ باردیگر اعلام می کند تبلیغاتی که اخیراً از جانب برخی مؤسسات، با عنوان واسطه ثبت نام در بنیاد ملی نخبگان یا تسهیل گر برخورداری از حمایت های بنیاد منتشر می شود، کذب و کلاهبرداری است.
لذا دریافت هرگونه وجهی از جانب افراد و مؤسسات، با ادعای واسطه گری و تسهیل گری ثبت نام در بنیاد ملی نخبگان برای برخورداری از حمایت های این بنیاد، کذب و کلاهبرداری است و ضمن هشدار، تقاضا می شود در صورت برخورد با این موارد، مراتب را به هر نحو، به بنیاد ملی نخبگان اطلاع رسانی کنید تا پیگیری های لازم برای برخورد قانونی، صورت گیرد.


منبع:

1401/05/26
09:42:52
0.0 / 5
585
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا