هوافضا- علوم هوایی

بررسی 20 طرح کلان ملی در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

بررسی 20 طرح کلان ملی در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

هوا فضا: 20 طرح کلان ملی در شورای حکیمان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، چهارمین جلسه شورای حکیمان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با حضور معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران اجرا شد. جلسات این شورا در امتداد هدفمندکردن طرح های کلان ملی و بین المللی ارائه شده توسط اعضای شورا و اعضای هیات علمی پژوهشکده های سازمان بصورت مستمر برگزار می گردد.

دکتر حسن زمانیان رییس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، در این نشست ضمن تاکید بر هدفمند کردن تحقیقات در راه حل مشکلات ملی و بین المللی، اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد برای نخستین بار اعتبار مورد نیاز طرح های مصوب در این شورا، بصورت مجزا از اعتبارات مصوب سازمان به سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد شود تا به بودجه سازمان اضافه شود.

به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، تا حالا ۲۰ طرح در این شورا مورد بررسی قرار گرفته است که بزودی نتیجه این بررسی ها اعلام خواهد شد.

طرح های کلان ملی پیشنهادی از پژوهشکده برق و فناوری اطلاعات سه طرح، پژوهشکده فناوری های شیمیایی سه طرح، پژوهشکده مواد و انرژی های نو دو طرح، پژوهشکده مکانیک چهار طرح، پژوهشکده زیست فناوری چهار طرح و پژوهشکده کشاورزی چهار طرح است.

منبع:

1401/07/16
21:19:55
0.0 / 5
503
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا