علوم هوا فضا
سرپرست پژوهشگاه فضایی مطرح كرد

بهره مندی حداکثری از خدمات سنجش از دور خیام مستلزم مشارکت تمامی ذی نفعان است

بهره مندی حداکثری از خدمات سنجش از دور خیام مستلزم مشارکت تمامی ذی نفعان است

هوا فضا: به گزارش هوا فضا، سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران اشاره کرد: بهره مندی حداکثری از خدمات سنجش از دور ماهواره ˮخیامˮ مستلزم مشارکت تمامی ذی نفعان است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر حسن سالاریه در "همایش ماهواره سنجش از دور خیام؛ ظرفیت ها و کاربردها" که امروز دوشنبه، ۱۸ مهر ماه در آخرین روز از هفته جهانی فضا ۲۰۲۲، با حضور تعدادی از اساتید، متخصصان و مدیران ارشد بخش دولتی و خصوصی حوزه سنجش از دور کشور برگزار شد، پرتاب موفق ماهواره خیام را اتفاقی مبارک و نقطه عطفی برای جامعه سنجش از دور کشور دانست و ضمن اعلام آمادگی ارائه تصاویر با رزولوشن بالای این ماهواره به ذی نفعان اضافه کرد: در گام نخست، لازم است تمامی ذی نفعان و حوزه های بهره بردار در تدوین یک سازوکار نظارتی دقیق و قواعدی استاندارد برای ارزیابی و نظارت بر خروجی های تخصصی حوزه سنجش از دور مشارکت کنند. در گام دوم نیز باید زیرساخت های لازم بمنظور ثبت سفارش و ارائه تصاویر ایجاد شود.
سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران اظهار داشت: در طول این مدت، درخواست های مختلفی بمنظور دریافت خدمات سنجش از دور از طرف نهادهای حاکمیتی، دولتی و بخش خصوصی مطرح گردیده است. پژوهشگاه فضایی ایران به عنوان بازوی اجرائی سازمان فضایی، متولی در اختیار قرار دادن این تصاویر و نیز ایجاد بستر مورد نظر با در نظر گرفتن ملاحظات کامل امنیتی، تخصصی و فنی است. این امر نیز مستلزم هم فکری، هم اندیشی و مشارکت تمامی متخصصان و ذی نفعان سنجش از دور کشور است.
به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، در این همایش ضمن معرفی قابلیت ها و کاربردهای ماهواره سنجش از دور خیام؛ نیازهای عملیاتی و چالش های سازمان ها، نهادها و شرکت های دانش بنیان حوزه سنجش از دور کشور در دسترسی به داده ها و تصاویر مورد نیاز مورد بررسی قرار گرفت.
1401/07/19
15:05:40
0.0 / 5
437
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا