هوافضا- علوم هوایی

كشف دایناسور گوشتخوار با قابلیت تعویض دندان

كشف دایناسور گوشتخوار با قابلیت تعویض دندان

به گزارش هوا فضا بررسی های جدید باستان شناسان آمریكایی به شناسایی دایناسورهایی ۷۰ میلیون ساله منجر شده كه دندان های آنها هر دو ماه یك مرتبه تغییر می كرده و دندان های نو جایگزین دندان های كهنه آنها می شده است.به گزارش هوا فضا به نقل از نیواطلس، تحقیقاتی كه در دانشگاه آدلفی در این حوزه صورت گرفته نشان داده است این دایناسورهای گوشت خوار در جزیره ماداگاسكار فعلی زندگی می كردند و سرعت جایگزینی و تعویض دندان های آنها ۱۳ برابر سریع تر از دیگر دایناسورهای گوشتخوار بوده است.
علت این تغییر سریع طبیعی دندان های دایناسورهای گوشت خوار تغذیه آنها از انواع استخوان بعنوان یك منبع غذایی پرارزش بوده است. استقامت استخوان ها به دندان های دایناسورها صدمه می زده و از همین رو دندان های مذكور به صورت طبیعی هر دو ماه یك مرتبه عوض می شدند و دندان های تازه ای به جای دندان های قدیمی صدمه دیده می روییده است.
پیش از این تصور می شد این استراتژی تنها مختص كوسه هاست. اما حالا مشخص شده طیف گسترده ای از دایناسورهای گوشت خوار هم به صورت مرتب شاهد تغییر دندان های خود بوده اند. دایناسوری كه با بررسی فسیل آن این كشف علمی ممكن شده، ماجونگاسور نام دارد.

1398/09/12
14:49:16
5.0 / 5
4205
تگهای خبر: ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا