هوافضا- علوم هوایی

پیاده سازی پلت فرم آنلاین و بومی برای توسعه صنعت توریسم

پیاده سازی پلت فرم آنلاین و بومی برای توسعه صنعت توریسم

هوا فضا: به گزارش هوا فضا، گروهی از فناوران یکی از شرکت ها، با پیاده سازی پلت فرم آنلاین و بومی، نسبت به توسعه صنعت توریسم کشور اقدام نمودند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، عباس بشیری، مدیرعامل این شرکت خلاق، ضمن اشاره به فعالیت این شرکت در زمینه امور گردشگری، افزود: طرح توسعه گردشگری مجمع همیاری، خدمت خلاقی است که توسط این مجموعه پیاده سازی می شود.
وی افزود: این طرح با خصوصیت های خاص و نوآورانه و با فعالیتهای فرهنگی، آموزشی، گردشگری، رفاهی و خدمات آنلاین در جهت توسعه گردشگری با جذابیت هایی برای همه اقشار بخصوص نسل جوان طراحی شده است.
بشیری اضافه کرد: مهم ترین و محوری ترین اهداف این شرکت را میتوان یافتن چاره و ایجاد انگیزه برای مشارکت داوطلبانه افراد در امور گردشگری، پشتیبانی از توزیع متقارن پول و سفر در مناطق مختلف و ارتقای سطح زندگی اجتماعی افراد دانست.
به قول مدیر عامل این شرکت خلاق، این طرح در حوزه گردشگری و کسب و کارهای فضای مجازی، ثبت و در یک پلت فرم آنلاین عرضه شده است و مخاطبان آن که از اقشار مختلف و با هر نوع تحصیلاتی هستند، از راه سایت و اپلیکیشن این طرح، می توانند به خدمات آن دسترسی پیدا کنند.
این فعال فناور افزود: این طرح، شرکت را توانمند کرده تا تمامی اعضای طرح در فضایی سرشار از هیجان و نشاط، علاوه بر دریافت خدمات فرهنگی-آموزشی در موضوعات گردشگری، صنایع دستی، موفق به دریافت جوایز ویژه در چارچوب پکیج های سفر و محصولات صنایع دستی پرارزش شوند که ارزش این جایزه، چندین برابر حق اشتراک های پرداختی اعضا است.
بشیری، اهمیت این طرح را در ارتقای سطح آگاهی جامعه، معرفی و پشتیبانی از هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی ذکر کرد و اضافه کرد: این طرح، از راه فروش محصولات هنرمندان، پشتیبانی از کارگزاران یا دفاتر گردشگری از راه تأمین مسافر، رزرواسیون مناطق بوم گردی و ایجاد چرخه مالی در مناطق روستایی و اشتغالزایی تاثیرگذاری بالایی داشته است.
وی این طرح را بعنوان زیرساختی برای پشتیبانی از توسعه گردشگری نام برد و اضافه کرد: این مجمع از باشگاه های مختلف گردشگری و صنایع دستی تشکیل شده است و توانسته به طور مستقیم برای ۳۰ نفر اشتغال ایجاد نماید، این در شرایطی است که این عدد برای اشتغال‎زایی غیرمستقیم بسیار بالاتر است.
مدیر عامل این شرکت خلاق، افزود: ایجاد فضایی مناسب جهت استقبال و مشارکت مخاطبان در این طرح گردشگری حاصل ترکیب پیچیده و خاص محاسبات ریاضی و عرضه روشی جدید و نوین مالی با نام صندوق معکوس و ترکیب آن با امور گردشگری و صنایع دستی از مزایای این طرح به حساب می آید.
بشیری به نقش بسیار مؤثر دولت به منظور حمایت اشاره نمود و اظهار داشت: ابتدایی ترین کار حمایتی می­ تواند معرفی و اعتبار بخشیدن به شرکتهای خلاق باشد، متاسفانه به علت کلاهبرداری برخی شرکت ها و ورشکستگی بعضی از مؤسسات مالی و اعتباری، اعتماد جامعه به شرکت ها و مؤسسات کاسته شده است و انتظار می رود دولت با معرفی شرکتهای خلاق و دانش بنیان به آنها اعتبار ببخشد و از دستگاههای اجرایی بخواهد با این شرکت ها همکاری کنند.
به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، وی افزود: از بین بردن بازارهای رانتی که منجر به رقابت سالم بین بخش خصوصی می شود و به شکل گیری یک بازار منسجم کمک می نماید، می تواند از دیگر اقدامات اثرگذار دولت باشد.
مدیرعامل این مجموعه با تکیه بر حمایت های صورت گرفته توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیشنهاد کرد: هماهنگی های لازم بین معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و دستگاه اجرایی، تقویت و همکاری آنها مستحکم شود تا خودمختاری دستگاههای اجرایی در بعضی موارد منجر به تضعیف شرکتهای دانش بنیان، خلاق و فناور کوچک نشود.
منبع:

1402/02/29
15:44:00
0.0 / 5
302
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اپل , اپلیكیشن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا