علوم هوا فضا
با پذیرش 380 مقاله انجام گرفت؛

برگزاری نخستین همایش بین المللی مدیریت ورزشی در دانشگاه محقق اردبیلی

برگزاری نخستین همایش بین المللی مدیریت ورزشی در دانشگاه محقق اردبیلی

به گزارش هوا فضا، اردبیل نخستین همایش بین المللی و دومین همایش ملی مدیریت ورزشی با رویکرد سلامت سازمانی با پذیرش ۳۸۰ مقاله در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید.


جبرائیل رزمجو معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی ۱۸ اردیبهشت در این همایش با اشاره به اینکه تمام تلاش رئیس دانشگاه محقق اردبیلی توجه به سلامت سازمانی است، اضافه کرد: روحیه و نشاط در دانشگاه رو به افزایش است و نشانه های آن کاملا محسوس است.
وی هدف این همایش را تحقیق و ترویج سلامت سازمانی دانست و با اشاره به اینکه دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی یکی از دانشکده های مثال زدنی دانشگاه در برگزاری همایش های علمی است، اضافه کرد: با عنایت به این که استان اردبیل استانی قهرمان پرور است، دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه محقق اردبیلی هم از حضور اساتید خوش اخلاق، محققین برجسته و قهرمانان مطرح برخوردار می باشد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه امروزه ورزش و تربیت بدنی در سلامت جامعه نقش مهمی دارد، خاطرنشان کرد: به نظر می آید که حوزه ورزش به علت نقش پیشگیرانه در جامعه در زمینه بیماری ها از حوزه پزشکی هم با اهمیت تر است؛ چونکه در عصر ماشینی کنونی فعالیت فیزیکی و تحرکات بدنی بشدت کاسته شده و همین مساله سبب بروز بیماری های بی شماری شده است.
وی با اشاره به اینکه افزایش کیفیت زندگی اساسی ترین هدف زندگی بشر امروزی است، افزود: روحیه نشاط و سلامتی بعد فردی تربیت بدنی است، اما باید به خاطر داشته باشیم که بعد اجتماعی این قضیه هم حائز اهمیت می باشد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه هر سازمانی در جامعه با هدف خدمت به مردم شکل می گیرد، تصریح کرد: سلامت سازمانی مهم ترین مولفه برای افزایش بهره وری و در نتیجه بهبود خدمت رسانی به جامعه است، بدین منظور توجه به سلامت فیزیکی، روحیه و نشاط سازمان خیلی مهم است.
وی با اشاره به اینکه سلامت سازمان، نشاط و سلامتی در ارائه ی خدمت و برخورد با مراجعان منجر به سلامت آنان خواهد شد، اضافه کرد: ورود نتایج تحقیقات و مقالات پذیرش شده به جامعه در همایش های علمی خیلی مهم است.
مهرداد محرم زاده دبیر علمی این همایش با اشاره به اینکه مدیریت ورزشی رشته بین رشته ای تربیت بدنی و علوم ورزشی است، اظهار داشت: امروزه گرایش بندی های جهانی و کشوری مختلفی صورت گرفته تا این رشته با عنایت به نیروهای انسانی و دانشگاهی جهت گیری کند، خوشبختانه در دانشگاه محقق اردبیلی هم حوزه مدیریت ورزشی به سمت بازاریابی، علم اقتصاد و تجارت گرایش پیدا کرده است.
وی با اشاره به اینکه یکی از کلید واژه های مدیریت ورزشی سلامت سازمانی است، اضافه کرد: سلامت سازمانی به پتانسیل های نیروی انسانی، سبک های مدیریت مناسب و مهم تر از همه فناوری و تکنولوژی مورد استفاده بستگی دارد تا ما بتوانیم همپای سازمان های جهانی، سازمان خویش را به صورت خلاق هدایت نماییم.
عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه این همایش سال قبل به صورت ملی برگزار شده بود، افزود: با همت و تلاش مجموعه مدیریتی دانشگاه، امروز بعنوان دومین همایش ملی و نخستین همایش بین المللی با ارسال ۴۱۲ مقاله به دبیرخانه و پذیرش ۳۸۰ مقاله باکیفیت از دانشگاه های ایرانی و خارجی برگزار می گردد.
دبیر علمی این همایش تصریح کرد: ۵۳ درصد مقالات ارسال شده به همایش توسط دانشجویان دکتری بین المللی دانشگاه محقق اردبیلی به دبیرخانه عرضه شده است.
مصطفی افشاری دبیرکل انجمن علمی مدیریت ورزشی ایران و عضو هیات علمی مدیریت ورزشی پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم اظهار داشت: انجمن علمی مدیریت ورزشی تنها انجمنی است که در ۱۱ سال گذشته همواره رتبه A و B در کمیسیون انجمن ها داشته است. این موفقیت به علت همت مضاعف همه کسانی است که در کشور و خاصه در استان ها فعالیت می نمایند.
وی با اشاره به اینکه در ارزیابی های سال قبل از ۲۳ استان فعال در زمینه مدیریت ورزشی، شاخه استانی اردبیل، شاخه استانی برتر شناخته شد، اضافه کرد: تلاش داریم در رویکرد جدید انجمن فارغ از اهداف نظری و بسط و توسعه دانش، در حوزه اثرگذاری بر تصمیمات هم دخیل باشیم. بدین منظور پذیرای تمامی ایده ها و نظرات در تمامی رشته های ورزشی توسط دانشجویان هستیم و معتقدیم تجمیع آرا و نظرات به رشد فکری همه ما کمک خواهد نمود.
منبع:

1403/02/21
14:41:32
0.0 / 5
272
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا