علوم هوا فضا
جزئیات یك طرح جدید اعلام شد؛

شروط استخدام محقق در دانشگاه تهران

شروط استخدام محقق در دانشگاه تهران

هوا فضا: معاون پژوهشی دانشگاه تهران با اشاره به استخدام پژوهشگران در این دانشگاه، شروط جذب این افراد را تشریح نمود.محمد رحیمیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جزئیات استخدام پژوهشگران در دانشگاه تهران اظهار داشت: بر طبق بخشنامه ای كه اخیرا ابلاغ گردیده در صورتیكه افراد پروژه های پژوهشی كاربردی داشته باشند، بسته به مدت زمانی كه استاد، موسسه پژوهشی و یا دانشكده تقاضا داشته باشد و فرد منبع مالی لازم را داشته باشد در دانشگاه به صورت قراردادی استخدام می شوند.
معاون پژوهشی دانشگاه تهران افزود: منظور از پروژه های پژوهشی كاربردی، پژوهش های سفارشی است كه اعتبار آنها بوسیله عقد قرارداد و یا ابلاغ اعتبار توسط كارفرما تامین و پرداخت می شود.
مدت قرارداد با پژوهشگران چقدر است؟
وی با اشاره به اینكه این پژوهشگران در مدت زمانی كه در دانشگاه قرارداد دارند، بیمه می شوند، اضافه كرد: این همكاری ممكنست ۳ ماه، ۶ ماه و یكسال به طول انجامد؛ حتی ممكنست در صورت نیاز این قرارداد بیشتر از یكسال هم تمدید شود.
افزایش حقوق در چارچوب كارانه و حق التحقیق
رحیمیان با اشاره به اینكه حداقل حقوق و مزایای ماهیانه پژوهشگر بر طبق حداقل حقوق و دستمزد قانونی مشمولان قانون كار محاسبه می شود، اشاره كرد: متقاضی طرح (عضو هیات علمی مجری و یا موسسه) در صورت وجود اعتبار مجاز است از محل درآمد اختصاصی طرح پژوهشی و یا اعتبار ویژه پژوهشی تا سقف ۵ برابر حقوق و دستمزد فرد تحت عناوین كارانه، بهره وری و یا حق التحقیق به پژوهشگر پرداخت كند.
مجوز استخدام ۱۰۰ پژوهشگر صادر شد
وی با اشاره به اینكه مدت زمان قرارداد بستگی به تامین مالی موسسه مورد نظر دارد، اظهار داشت: تابحال هیات امنای دانشگاه مجوز قرارداد با ۱۰۰ پژوهشگر را صادر كرده است و حتی اگر تعداد بیشتری نیاز باشد ما در خواست خواهیم داد.
رحیمیان درباره مزیت های این طرح در دانشگاه تهران، اظهار داشت: روال به این صورت است كه حق الزحمه افراد از محل طرح پژوهشی پرداخت می شود در صورتیكه این مدل كار رسمی نیست و سابقه كار نیز برای فرد در نظر گرفته نمی گردد. اما در طرح جدید دانشگاه تهران، حق و حقوق فرد بطور كامل پرداخت می شود و صفر تا صد كار رسمی و بر طبق قانون است.
شروط استخدام/ فرد باید فارغ التحصیل یكی از دانشگاه های سطح یك باشد
معاون پژوهشی دانشگاه تهران درباره شرایط استخدام پژوهشگران در این دانشگاه توضیح داد و اظهار داشت: فرد باید دارای مدرك كارشناسی ارشد یا دكتری تخصصی و یا تخصص و یا فوق تخصص بالینی در رشته های در رابطه با سوژه و حیطه كارهای ذیربط از یكی از دانشگاه های سطح یك كشور و یا یكی از دانشگاه های معتبر بین المللی خارجی مورد تایید هیات رییسه دانشگاه باشد.
وی همین طور نداشتن تعهد خدمت پژوهشگر در سازمان های دولتی و غیردولتی را از دیگر موارد مهم در راه استخدام عنوان نمود و اظهار داشت: البته در بخشنامه تبصره ای در این بخش وجود دارد در خصوص اینكه فرد می تواند موافقت نامه سازمانی كه در آن فعالیت می كند را به دانشگاه تحویل دهد و در این صورت می تواند در دانشگاه مشغول به كار شود.
نسبت خانوادگی ممنوع!
رحیمیان همین طور اصرار كرد كه عضو پژوهشگر نباید با عضو هیات علمی مجری طرح و یا مدیران موسسه نسبت خانوادگی درجه یك و یا درجه دو داشته باشد.


منبع:

1398/10/08
10:59:50
5.0 / 5
4300
تگهای خبر: كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا