هوافضا- علوم هوا فضا
كارشناس نجوم به مهر خبر داد؛

مشاهده سیاره تیزپا در آسمان امشب

مشاهده سیاره تیزپا در آسمان امشب

به گزارش هوا فضا، كارشناس نجوم از وضعیت رصدی سیاره عطارد آگاهی داد و اظهار داشت: این سیاره تیزپا را می توان امشب در بهترین وضعیت رویت كرد.علی ابراهیمی سراجی، كارشناس نجوم در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: دیدن عطارد؛ این سیاره تیز پا این شب ها در آسمان و در افق غربی قابل رویت است.
وی با اشاره به اینكه به سبب نزدیك بودن این سیاره به خورشید همیشه این سیاره را نمی توان به راحتی رویت كرد، افزود: این شب ها می توان به سبب فاصله مناسب از افق آنرا با چشم به راحتی رصد كرد.
عضو باشگاه نجوم برج میلاد اشاره كرد: دوشنبه ۲۱ بهمن ماه عطارد به بیشترین كشیدگی از خورشید می رسد و می توان آنرا در بهترین حالت رصدی دید و پس از آن رفته رفته این سیاره به خورشید نزدیك می شود و شرایط رصدش سخت تر خواهد شد.
به گفته این كارشناس نجوم، به خاطر وضعیت خاص مدار عطارد كه به خورشید نزدیك است و ظرف ۸۸ روز به گرد خورشید می چرخد و همین طور تمایل محوری زمین، به سختی می توان این سیاره را در آسمان صبحگاهی یا شامگاهی مشاهده كرد. اما این روزها فرصت مناسبی است تا پس از غروب خورشید این سیاره منظومه شمسی رصد شود.
عضو كمیته علمی ستاد استهلال استان تهران اشاره كرد: بهترین زمان رصد عطارد سی دقیقه پس از غروب خورشید دوشنبه ۲۱ بهمن ماه است كه با ارتفاعی مناسب از افق دیده می شود.
به گفته سراجی، تا ۲۳ بهمن وضعیت رصدی خوب است اما پس از آن روز به روز سخت تر دیده می شود. بهترین وضعیت رصدی عطارد ۲۷ درجه است ولی در ۲۱ بهمن این زاویه ۱۸ درجه است و در عرض جغرافیای ایران وضعیت خوبی برای رصد است.

1398/11/24
01:48:15
5.0 / 5
3930
تگهای خبر: كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا