هوافضا- علوم هوایی
با حضور رئیس جمهور؛

۱۵ محقق برگزیده جشنواره خوارزمی تقدیر می شوند

۱۵ محقق برگزیده جشنواره خوارزمی تقدیر می شوند

به گزارش هوا فضا سی و سومین دوره جشنواره بین المللی خوارزمی با تقدیر از ۱۵ برگزیده ایرانی و خارجی ۲۸ بهمن ماه برگزار می گردد.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، جشنواره بین المللی خوارزمی برای شناسایی و معرفی طرح های برتر ملی و قدردانی از دانشمندان، پژوهشگران و نوآورانی است كه با دانش و نوآفرینی های ذهنی و عملی خود دنیای پرتلاطم امروز را به سویی روشن تر و امن تر می برند.
این جشنواره پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۶ نهادینه شد و الان بعنوان باسابقه ترین جشنواره علمی جمهوری اسلامی ایران سه دهه افتخارآمیز از برگزاری مستمر و موفقیت آمیز را پشت سر گذاشته است.
طرح های عرضه شده بر حسب مبحث در ۱۸ گروه تخصصی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و كارشناسان و اعضای هیئت علمی طرح ها را بر مبنای ماهیت و شاخصهای تعریف شده ارزیابی كردند. ازاین رو این طرح های برتر به هیئت داوران جشنواره بین المللی خوارزمی عرضه شد.
در این دوره از جشنواره ۲۰۳ طرح داخلی و ۱۲۵ طرح خارجی از ۳۵ كشور جهان برای حضور در این رقابت ثبت نام كردند. نتیجه فعالیت چند ماهه در ۱۸ گروه تخصصی، ۲۸ طرح از جانب گروه های تخصصی به هیئت داوران جشنواره شد.
هیئت داوران پس از جلسه های مختلف تعداد ۱۰ طرح داخلی، ۴ طرح خارجی و یك طرح ایرانی مقیم خارج از كشور را از دانشمندان كشورهای استرالیا، چین و كره جنوبی بعنوان برگزیده سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی انتخاب كردند.
طرح های برگزیده سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی در بخش خارجی و ایرانی مقیم خارج در حوزه «تحقیقات بنیادی»، در گروه تخصصی برق و كامپیوتر از استرالیا، گروه تخصصی فناوری های شیمیایی و مواد، متالورژی و انرژی های نو از چین هستند.
همچنین طرح های برگزیده در بخش «تحقیقات كاربردی» جشنواره در گروه تخصصی برق و كامپیوتر به ایرانی مقیم آمریكا و در گروه تخصصی زیست فناوری و علوم پایه پزشكی از كره جنوبی تعلق می گیرد.
همچنین طرح های برگزیده سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی در بخش داخلی در حوزه های «تحقیقات بنیادی»، «تحقیقات كاربردی» و «تحقیقات توسعه ای» در گروه های تخصصی كشاورزی و منابع طبیعی، برق و كامپیوتر، مكانیك، فناوری های شیمیایی، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات، مواد، متالورژی و انرژی های نو هستند.
علیرضا اللهیاری دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی اظهار داشت: تابحال ۳۳ دوره جشنواره بین المللی و ۲۱ دوره جشنواره جوان خوارزمی برگزار شده است.
وی با اشاره به اینكه در مجموع تابحال ۵۴ دوره جشنواره خوارزمی در بخش های جوان و بین المللی برگزار شده است، افزود: تابحال اطلاعات ۲ هزار نفر از برگزیدگان جشنواره ها در این سامانه به ثبت رسیده است؛ این اطلاعات شامل اطلاعات هویتی، عناوین طرح های آنها به صورت انگلیسی و فارسی است كه در اختیار كلیه متقاضیان قرار گرفته است.
دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی با اشاره به اینكه این دوره از جشنواره با حضور رئیس جمهور در سالن اجلاس خواهد بود، اضافه كرد: از ۱۵ محقق برگزیده سی و سومین جشنواره، روز ۲۸ بهمن تقدیر می شود.

1398/11/27
15:03:55
5.0 / 5
4500
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا