علوم هوا فضا
توسط معاونت علمی ریاست جمهوری؛

سرآمدان علمی از ۳۰ دانشگاه كشور انتخاب شدند

سرآمدان علمی از ۳۰ دانشگاه كشور انتخاب شدند

به گزارش هوا فضا در چهارمین دوره انتخاب سرآمدان علمی، بیشتر از ۷۰ سرآمد علمی توسط فدراسیون سرآمدان علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۳۰ دانشگاه كشور انتخاب شدند.به گزارش هوا فضا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۳۰ دانشگاه و مركز علمی كه سرآمدان علمی كشور در آنها حضور دارند در ۱۳ استان كشور واقع شده اند. از ۷۶ سرآمد علمی انتخاب شده، تعداد ۵۰ نفر از دانشگاه‍ های استان تهران انتخاب شده اند.
۷۶ سرآمد علمی در سال ۹۸ از بین ۱۳۵۰ محقق و پژوهشگر برجسته ای انتخاب شده اند كه بر مبنای آئین نامه مصوب، مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
یكی از معیارهای مهم در انتخاب سرآمدان علمی توسط فدراسیون سرآمدان علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ارزیابی مقالات محققان در بازه زمانی سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ در نشریات معتبر علمی بین المللی بوده است.
لیست این نشریات در وبسایت سرآمدان علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موجود است و محققانی كه در این بازه زمانی در این نشریات و با وابستگی به یكی از مراكز علمی داخلی مقاله ای به چاپ رسانیده باشند، مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
مراكز علمی دارای بالاترین سرآمد علمی
در بین مراكز علمی كشور دانشگاه صنعتی شریف با ۱۳ نفر دارای بیشترین تعداد سرآمد علمی منتخب در كشور است. دانشگاه علوم پایه زنجان با ۹ نفر سرآمد علمی و پژوهشگاه دانش های بنیادی با ۷ نفر در رتبه های بعدی قرار می گیرند. در دانشگاه تهران هم ۶ سرآمد علمی حضور دارند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بسته حمایتی متنوعی را برای پشتیبانی از سرآمدان علمی، پیشبینی كرده است.
پژوهانه نقدی، گرنت های شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، پشتیبانی از شركت در كنگره های معتبر بین المللی، پشتیبانی از جذب محقق پسا دكتری، .... همچون حمایت های برنامه ریزی شده برای توسعه تحقیق و پژوهش توسط چهره های علمی و نخبگان كشور است.
هدف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برنامه ملی سرآمدان علمی، پشتیبانی از محققان و پژوهشگرانی است كه هم اكنون از دستاوردهای پژوهشی معتبری برخوردار می باشند.
طی این برنامه تلاش شده است تا فرآیند هر ساله انتخاب سرآمدان علمی، سبب ایجاد یك فضای رقابت علمی و پژوهشی شود.

1398/11/29
15:02:48
5.0 / 5
3728
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا