علوم هوا فضا
با همكاری پژوهشگر ایرانی دانشگاه ام.آی.تی صورت می گیرد؛

تهیه نقشه گسترش كروناویروس با آزمایش فاضلاب شهری

تهیه نقشه گسترش كروناویروس با آزمایش فاضلاب شهری

هوا فضا: یك استارتاپ ایرانی با همكاری ˮنیوشا قائلیˮ پژوهشگر ایرانی دانشگاه ˮام.آی. تیˮ اهتمام دارد نقشه گسترش كروناویروس را با بررسی فاضلاب شهری تهیه نماید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این استارتاپ موسوم به "بیوبوت" (Biobot) كه توسط پژوهشگران دانشگاه "ام.آی. تی" (MIT) و با همكاری "نیوشا قائلی" (Newsha Ghaeli)، پژوهشگر ایرانی این دانشگاه تاسیس شده، می خواهد به جمع آوری نمونه هایی از سیستم فاضلاب شهری سراسر آمریكا بپردازد تا با كمك آنها، نقشه ای از گسترش كروناویروس تهیه نماید.
این روش علاوه بر كمك به تهیه نقشه ای در مورد نحوه گسترش كروناویروس، می تواند نیاز به كیت های تشخیصی را نیز كم كند.
"مراكز كنترل و پیشگیری بیماری" (CDC) هم اكنون، نیاز به كیت های تشخیصی بیشتر را جهت بررسی كروناویروس اعلام نموده است.
"نیوشا قائلی" و "ماریانا ماتوس" (Mariana Matus)، بنیان گذاران بیوبوت در پست وبلاگ خود نوشتند: در بعضی بیماری ها، ویروس قبل از ظهور نشانه ها دفع می شود؛ بنا بر این فاضلاب شهری می تواند یك شاخص خوب جهت بررسی گسترش بیماری باشد.
شاید روش بیوبوت بتواند به گردآوری داده در مورد افرادی كمك نماید كه حتی نشانه های بیماری را بروز نداده اند برای اینكه این آزمایش، نیاز به شناسایی افراد بیمار ندارد.


این روش علاوه بر كمك به بررسی گسترش كروناویروس، می تواند متخصصان حوزه سلامت را برای پیش بینی تاثیر ویروس و كارآیی روش های درمانی یاری كند.
گروه پژوهشی این استارتاپ، از زیست شناسان، همه گیرشناسان، متخصصان برنامه ریزی شهری و مهندسان تشكیل شده كه به بررسی نمونه ها و ارسال داده ها به مقامات دولتی و مقامات مسئول می پردازند.
منبع:

1399/01/03
20:27:09
5.0 / 5
2811
تگهای خبر: ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا