هوافضا- علوم هوا فضا

تولید نانوذراتی برای رهایش آرام عصاره شاهدانه بمنظور درمان چاقی

تولید نانوذراتی برای رهایش آرام عصاره شاهدانه بمنظور درمان چاقی

هوا فضا: یكی از شركت های فعال در حوزه استخراج عصاره گیاهان، از نانوذرات پلیمری برای رهایش آرام و طولانی مدت عصاره گیاه شاهدانه بهره برده است و امیدوارند از این ماده بعنوان عامل درمانی در مقابل عدم تحمل گلوكز در رابطه با چاقی استفاده گردد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، یکی از شرکت های فعال در حوزه استخراج گیاهان دارویی و عصاره شاهدانه در حال توسعه فناوری برای رهایش این عصاره ها است و اخیرا اعلام نمود که دستاوردهای تازه ای در بخش عصاره گیاه شاهدانه به دست آورده است.
این شرکت اخیرا پروژه ای موسوم به Project Varin را آغاز نموده است و در چارچوب آن سامانه رهایش جدیدی به نام "تتراهیدروکانابیوارین" (THC-V) برای رهایش عصاره گیاه شاهدانه توسعه داده شده است و از این طریق به کاربر اجازه می دهد تا در طول یک بازه زمانی رهایش صورت گیرد. البته سامانه ای نیز برای رهایش سریع ارائه شده است.
Project Varin برنامه ای است که در آن سامانه رهایش برای کانابینوئیدهای وارین ایجاد می شود. THC-V یکی از شناخته شده ترین وارین ها است که در حوزه علم کانابینوئید به کانابینوئید لاغری شهرت دارد. دلیل این نامگذاری، خاصیت ضد اشتهای قوی این ماده است که در واقع به شدت سرکوب گر اشتها است. این ماده احیانا بتواند بعنوان عامل درمانی در مقابل عدم تحمل گلوکز در رابطه با چاقی استفاده گردد.
این فناوری مقرر است برای محصولات قهوه و چای نیز تولید شده و از ماه می سال ۲۰۲۰ وارد بازار شود. THC-V ساختار شیمیایی شبیه به تتراهیدروکانبینول دارد، با این تفاوت که اثرات روانگردان ندارد.
آرمان طباطبایی، مدیرعامل این شرکت یکی از مهمترین دستاوردها در این بخش را توسعه نانوذرات پلیمری دانست که حاوی THC-V است و اظهار داشت: این نانوذرات به شکلی طراحی شده اند که بتوانند به آرامی THC-V را رهاسازی کنند. با این کار می توان یک دوز پایدار را در طول چند ساعت در بدن ایجاد کرد.
بر اساس اعلام ستاد نانو، وی با اعلان اینکه نسخه های دیگر از فناوری THC-V در حال طراحی است، تصریح کرد: بوسیله فرمولاسیون هایی عاری از سورفاکتانت و آمولسیفایرها، بتوان رهایش سریع را تجربه نمود. نسخه های مختلفی از این نانوذرات با بهره گیری از فناوری که در حال پتنت شدن است، سال قبل تولید شده است. این شرکت از تتراهیدروکانابینول های سنتزی و استخراجی از گیاه استفاده می نماید.
منبع:

1399/03/06
14:28:42
5.0 / 5
2327
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا