هوافضا- علوم هوایی
یك محقق ایرانی دانشگاه هاروارد:

سیاره نهم منظومه شمسی احتمالا سیاه چاله است

سیاره نهم منظومه شمسی احتمالا سیاه چاله است

یك پژوهشگر ایرانی دانشگاه هاروارد بر این باور است كه آنچه سیاره نهم منظومه شمسی تلقی می شود، احتمالاً یك سیاه چاله و حالا مقرر است یك تلسكوپ جدید این راز را آشكار كند.به گزارش هوا فضا به نقل از نیواطلس، نزدیک ترین سیاه چاله به کره زمین در فاصله هزار سال نوری از سیاره خاکی قرار دارد، اما یک فرضیه آن است که آن سوی سیاره نپتون سیاه چاله ای کوچک قرار دارد که در حال گردش به دور خورشید است.
امیر سراج امیدوار است با نصب یک تلسکوپ جدید و راه اندازی آن سرانجام واقعیت مبحث مشخص شود. تاکنون در منظومه شمسی سیارک ها و پدیده های عجیب فراوانی شناسایی شده اند. اما اگر وجود سیاه چاله در منظومه شمسی واقعیت داشته باشد، شاهد اثبات یکی از عجیب ترین رازهای خلقت هستیم.
پیش از این تصور می شد سیاره نهم منظومه شمسی از جرمی ۵ تا ۱۰ برابر خورشید برخوردار باشد، اما برخی محققان ناسا می گویند این جرم مربوط به یک سیاه چاله است و نه یک سیاره غول پیکر.
تلسکوپ جدیدی که بر روی بررسی این مورد متمرکز خواهد شد، Vera C. Rubin Observatory نام دارد و در شیلی نصب خواهد شد. کار ساخت و ساز به منظور نصب این تلسکوپ در سال ۲۰۱۵ شروع شده و انتظار می رود با تخصیص بودجه مناسب در سال ۲۰۲۲ تکمیل شود.
تلسکوپ مورد اشاره برای رصد و شناسایی ابرنواخترهای جدید هم مورد استفاده قرار می گیرد.

1399/04/23
20:57:55
5.0 / 5
2314
تگهای خبر: ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا