هوافضا- علوم هوا فضا
هشدار درباره عدم كارایی واكسنها؛

واكسن های فایزر و مدرنا روی كرونای انگلیسی آزمایش می شود

واكسن های فایزر و مدرنا روی كرونای انگلیسی آزمایش می شود

به گزارش هوا فضا دو شرکت فایزر و مدرنا از آزمایش واکسن های کرونای خود بر روی گونه ای جدید از این ویروس اطلاع داده اند که در انگلیس شیوع پیدا کرده است.به گزارش هوا فضا به نقل از سی ان ان، هر دو شرکت تأیید کرده اند که واکسن های خویش را بر روی این گونه جدید و بسیار مسری از ویروس کرونا آزمایش می کنند تا مشخص شود آیا آنها در مقابل کرونای انگلیسی مصونیت ایجاد می کنند یا خیر.
در هفته های اخیر گونه ای جهش یافته از ویروس کرونا در انگلیس و به خصوص شهر لندن شیوع پیدا کرده که تا ۷۰ درصد مسری تر از گونه های قبلی ویروس کروناست.
متخصصان پزشکی و ویروس شناسان اخطار می دهند اگر کرونا چند بار دیگر جهش پیدا کند، امکان دارد واکسن های فعلی که با صرف میلیون ها دلار هزینه ساخته شده اند، دیگر در مقابل آنها کارآیی نداشته باشند.
شرکت مدرنا اطلاعیه ای در این حوزه صادر کرده و مدعی شده بر مبنای داده های موجود پیشبینی می شود که واکسن ضدکرونای این شرکت در مقابل گونه انگلیسی این ویروس هم ایمنی ایجاد نماید. اما برای تأیید این مسئله طی هفته های آینده آزمایش های تازه ای در این حوزه صورت می گیرد.
فایزر هم اعلام نموده در حال استخراج داده های تازه از نمونه های خون افرادی است که با دریافت واکسن ضدکرونای این شرکت در مقابل این ویروس مصون شده اند و تصور می کند که واکسن آن در مقابل گونه مسری تر ویروس کرونا در انگلیس مصونیت ایجاد نماید.
ویروس کرونا پیش از این هم جهش هایی داشته، اما نگرانی های جهانی در مورد روند این جهش ها و به خصوص شیوع گسترده ویروس مورد اشاره در انگلیس با جهش تازه ویروس مذکور بیشتر شده است. از همین رو دهها کشور جهان ممنوعیت های مسافرتی را در مورد اتباع کشور انگلیس اعمال کرده و پروازهای ورودی و خروجی به این کشور را ممنوع کرده اند.

1399/10/02
17:35:37
5.0 / 5
893
تگهای خبر: ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا